دستگاه حضور و غیاب فرودگاه

دستگاه حضور و غیاب فرودگاه چیست و چه کاربردی دارد؟ چرا استفاده از دستگاه حضور و غیاب فرودگاه به صرفه‌تر است؟ بهترین دستگاه کنترل تردد فرودگاه کدام است؟ دستگاه‌های حضور و غیاب یا کنترل تردد دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند اطلاعات مربوط به ورود و خروج افراد را ذخیره کرده و در اختیار مسئول مربوطه قرار دهند. امروزه در بسیاری از فرودگاه‌ها در کشورهای پیشرفته از سیستم‌های کنترل تردد در گیت‌های ورودی و خروجی استفاده می‌شود. بدین ترتیب مسافران می‌توانند با ارائه کارت شناسایی به سیستم اجازه عبور از گیت را دریافت کنند. با ما در شرکت افق تایم همراه باشید.

استفاده از دستگاه‌های کنترل تردد در فرودگاه‌ها مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش سرعت و کاهش ازدحام در فرودگاه اشاره داشت. همچنین به کار بردن این دستگاه‌ها در فرودگاه‌های بزرگ می‌تواند نیاز به نیروهای انسانی را کاهش داده و امکان خطا را به حداقل برساند. انواع گوناگونی از دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد وجود دارند که از جمله کاربردی‌ترین آن‌ها برای فرودگاه‌ها می‌توان به دستگاه‌های کارتی و اثر انگشتی اشاره داشت. در دستگاه‌های کارتی مسافران باید کارت شناسایی هوشمند خود را در مقابل دستگاه قرار دهند تا اجازه عبور از گیت صادر شود. با استفاده از دستگاه‌های اثر انگشتی مسافران دیگر نیازی به کارت شناسایی جهت عبور از گیت نخواهند داشت. در ادامه به بررسی بیش‌تر دستگاه‌های حضور و غیاب و کنترل تردد و کاربرد آن‌ها در فرودگاه‌ها خواهیم پرداخت. با ما همراه شوید.

دستگاه حضور و غیاب فرودگاه

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب فرودگاه

یکی از مراحل سفر در فرودگاه ارائه کارت شناسایی و بلیط جهت عبور از گیت است. در شرایطی که فرودگاه میزبان جمعیت بالایی از مسافران باشد، این مرحله زمان زیادی به طول می‌انجامد. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و ارائه تجهیزات امروزی دیگر نیازی به تایید هویت و صدور مجوز با ارائه کارت شناسایی نیست. تنها کافیست از دستگاه‌های حضور و غیاب مناسب در فرودگاه استفاده شود. بدین ترتیب مسافران می‌توانند با ارائه اثر انگشت و یا کارت شناسایی خود به دستگاه سریعاً مجوز عبور را دریافت کنند. همچنین با استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند دیگر نیازی به نیروی انسانی جهت کنترل هویت افراد نخواهد بود.

دستگاه حضور و غیاب فرودگاه می‌تواند امار مربوط به تردد مسافران را ذخیره کرده و این اطلاعات را در اختیار مسئول مربوطه گذارد. بدین ترتیب مسافرانی که همچنان به گیت مراجعه نکرده‌اند نیز مشخص خواهند شد. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب فرودگاه علاوه بر افزایش سرعت و جلوگیری از ایجاد ازدحام، روند ورود و خروج را با امنیت بیش‌تری اداره کرده و نیاز به نیروهای انسانی را به حداقل کاهش خواهند داد.

مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب فرودگاه

بهترین دستگاه حضور و غیاب فرودگاه کدام است؟

با جستجویی ساده متوجه خواهید شد که دستگاه‌های حضور و غیاب انواع بسیار گوناگونی دارند که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. معمولاً در فرودگاه‌ها از دستگاه‌های کارتی و یا اثر انگشتی استفاده می‌شود. در دستگاه‌های کارتی تنها کافیست مسافران کارت شناسایی هوشمند خود را در مقابل دستگاه قرار دهند تا دستگاه هویت آنان را تشخیص داده و اجازه عبور را صادر کند. دستگاه‌های اثر انگشتی نیز همانطور که از نامشان پیداست می‌توانند با دریافت اثر انگشت مسافران هویت آنان را تشخیص داده و بر این اساس اجازه عبور را صادر کنند.

معمولاً دستگاه‌های حضور و غیاب در فرودگاه‌ها به گیت یا درب عبور متصل هستند و تنها در صورت تشخیص هویت مسافران اجازه عبور را صادر می‌کنند. بدین ترتیب امنیت به راحتی در فرودگاه فراهم خواهد شد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب فرودگاه

آنچه در سیستم حضور غیاب فرودگاه خواندید

همانطور که گفته شد، یکی از مراحل مهم سفر در فرودگاه عبور از گیت با ارائه کارت شناسایی و بلیط صادر شده است. در شرایطی که فرودگاه با ازدحام جمعیت مواجه است انجام این مرحله به کمک نیروی انسانی موجب از دست رفتن زمان زیادی خواهد شد. امروزه در بسیاری از فرودگاه‌ها در کشورهای پیشرفته از دستگاه حضور و غیاب فرودگاه استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها قادرند با دریافت کارت شناسایی و یا اثر انگشت مسافران هویت آنان را تایید کرده و بر اساس اطلاعات ثبت شده در سیستم اجازه عبور انان را صادر کنند. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب در فرودگاه‌ها می‌تواند سرعت تایید هویت مسافران را افزایش داده و از ازدحام جمعیت جلوگیری کند. همچنین با استفاده از سیستم‌های هوشمند کنترل تردد در فرودگاه‌ها می‌توان نیاز به نیروهای انسانی را به حداقل کاهش داد.

http://ofv-co.ir/?post=14183