قیمت دستگاه حضور و غیاب

اگر به تازگی اقدام به خرید دستگاه حضور و غیاب کرده‌ باشید احتمالا یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، قیمت دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن است. موارد و المان‌های گوناگونی و وجود دارد که می‌تواند هزینه دستگاه حضور و غیاب را تحت تاثیر قرار دهد. از شرکت تولید کننده سیستم حضور و غیاب گرفته تا کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه. آشنایی با عواملی که باعث کاهش یا افزایش تعرفه دستگاه حضور و غیاب می‌شود می‌تواند باعث شود تا با دید مناسب‌تری اقدام به انتخاب دستگاه حضور و غیاب کنید که هزینه کمتری را برای شما به همراه داشته باشد. تعرفه دستگاه حضور و غیاب به عوامل و موارد گوناگونی وابسته است که قصد داریم به تک به تک این موارد اشاره کنیم.

در حالت کلی می‌توان گفت که عوامل تاثیرگذار در مبلغ دستگاه حضور و غیاب از قرار زیر است.

 • نوع برند تولید کننده
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • کیفیت قطعات
 • تعداد پورت‌های دستگاه
 • نرم افزار حضور و غیاب نصب شده
 • و…

قیمت یک دستگاه حضور و غیاب متوسط در بازار در حال حاضر از 5.000.000 تومان شروع می‌شود و تا قیمت‌هایی نظیر 20.000.000 تومان نیز ادامه پیدا می‌کند.

قیمت دستگاه حضور و غیاب

عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه حضور و غیاب

موارد و عوامل گوناگونی وجود دارند که در نرخ دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن تاثیر مستقیمی می‌گذارند. از جمله این عوامل تاثیرگذار در هزینه سیستم حضور و غیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

شرکت تولید کننده دستگاه حضور و غیاب

برندهای گوناگونی در حال حاضر اقدام به تولید دستگاه حضور و غیاب می‌کنند، وابسته به آن که شرکت تولید کننده دستگاه حضور و غیاب چه شرکتی است و چه سابقه‌ای در تولید دستگاه حضور و غیاب دارد، نرخ دستگاه حضور و غیاب می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود. مشخصا هر چقدر شرکت سابقه طولانی‌تری در تولید انواع دستگاه حضور و غیاب داشته باشد آن برند هزینه بیشتری در قبال دستگاه خود طلب خواهد کرد.

نوع قطعات مورد استفاده در دستگاه

بر خلاف دستگاه‌های حضور و غیاب چینی که از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند، دستگاه‌های حضور و غیاب افق تایم دارای کیفیت عالی و مناسب هستند. یکی از پارامترهای تاثیرگذار در نرخ دستگاه حضور و غیاب، نوع و کیفیت قطعات مورد استفاده در دستگاه حضور و غیاب است. استفاده از قطعات با کیفیت علاوه بر کارکرد مناسب دستگاه، باعث افزایش مدت زمان ماندگاری دستگاه نیز خواهد شد.

گارانتی سیستم حضور و غیاب

مدت زمان گارانتی هر وسیله الکترونیکی از آن دست مواردی است که خریداران عموما به آن توجه زیادی می‌کنند. دارا بودن نوع گارانتی مناسب و همچنین مدت زمان طولانی‌تر گارانتی باعث می‌شود قیمت دستگاه حضور و غیاب افزایش یابد. توجه داشته باشید که هزینه کردن برای گارانتی و خدمات پس از فروش هیچگونه هدر رفت هزینه به حساب نمی‌آید بلکه نوعی سرمایه گذاری به حساب می‌آید. شرکت افق تایم با ارائه گارانتی معتبر و مناسب سعی دارد تا به عنوان بهترین تولید کننده دستگاه‌های حضور و غیاب شناخته شود.

تعرفه سیستم حضور و غیاب

ماژول‌های مورد استفاده در دستگاه

هر سیستم حضور و غیاب دارای مازول‌های مختلفی است که می‌تواند باعث افزایش یا کاهش قیمت نهایی دستگاه حضور و غیاب شود. مشخصا هرچه از ماژول‌ه‌ای به روزتر و با کیفیت‌تری استفاده شود، هزینه نهایی دستگاه افزایش خواهد یافت.

فریم ور دستگاه یا برنامه نصب شده روی سیستم حضور و غیاب

هر سیستم حضور و غیاب برای ارتباط گیری با کامپیوتر و نرم افزارهای حسابداری و دیگر موارد نیاز به یک فریم ور یا همان نرم افزار حضور و غیاب دارد. نوع این نرم افزار، قابلیت‌های این اپلیکیشن و همچنین نوع کدنویسی و ساختار برنامه نصب شده روی این دستگاه می‌تواند در مبلغ دستگاه حضور و غیاب تاثیر مستقیمی داشته باشد.

خدمات پس از فروش دستگاه حضور و غیاب

خدمات قابل ارائه پس از فروش یکی از مواردی است که در نرخ دستگاه حضور و غیاب تاثیر به سزایی دارد. مشخصا هر چه خدمات پس از فروش ارائه شده توسط شرکت سازنده بیشتر باشد، تاثیری هرچند کوچک در رقم دستگاه حضور و غیاب خواهد داشت.

روش‌های تشخیصی دستگاه (روش‌های شناسایی افراد)

روش‌های گوناگونی برای تشخیص افراد در سیستم‌های حضور و غیاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر روش فارغ از مزیت‌هایی که با خود به همراه دارد ملزم به استفاده از یک سری قطعات و تجهیزات خاص است. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیابی که از سیستم تشخیص چهره به عنوان یک روش برای کنترل ورود و خروج کاربران استفاده می‌کند، هزینه بیشتری نسبت به دیگر دستگاه‌ها خواهد داشت. در حالت کلی دستگاه‌های حضور و غیاب بر اساس شیوه تشخیصی را می‌توان به موارد زیر تقسیم بندی کرد.

 • دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی
 • دستگاه حضور و غیاب چشمی
 • دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره
 • دستگاه حضور و غیاب کارتی
 • دستگاه حضور و غیاب ترکیبی
 • دستگاه حضور و غیاب کدی

پورت‌های ورودی و خروجی دستگاه

پورت‌های ورودی و خروجی متعددی را می‌توان روی دستگاه‌های حضور و غیاب موجود در بازار مشاهده کرد که وابسته به نوع کاربری و همچنین شرکت تولید کننده، این پورت‌ها می‌تواند متفاوت و با کاربردهای گوناگون پیاده سازی شود. یکی از عواملی که می‌تواند باعث کاهش یا افزایش مبلغ دستگاه حضور و غیاب شود، نوع و تعداد پورت‌های ورودی و خروجی دستگاه است. هرچه تعداد پورت‌های ورودی و خروجی یک دستگاه حضور و غیاب بیشتر و نوع آن از قابلیت‌های جدیدتری پشتیبانی کند، هزینه تمام شده دستگاه حضور و غیاب بیشتر خواهد شد. پیشنهاد ما برای کاهش هزینه در زمان خرید، انتخاب دستگاهی است که تنها پورت‌های مورد نظر شما را پشتیبانی کند و هزینه اضافی روی دوش ما برجا نگذارد.

نرخ دستگاه حضور و غیاب

نوع صفحه نمایش دستگاه

صفحه نمایش دستگاه حضور و غیاب از آن دست مواردی است که می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در هزینه نهایی دستگاه حضور و غیاب داشته باشد. عموما هر چه نوع صفحه نمایش کیفیت بیشتری داشته باشد هزینه آن دستگاه بیشتر خواهد شد.

میزان ظرفیت ثبت تعداد تردد

هر دستگاه حضور و غیاب وابسته به نوع کاربری که برای آن در نظر گرفته شده است می‌تواند ظرفیت‌ متفاوتی برای ثبت تعداد چهره، اثرانگشت، کارت و… داشته باشد. مشخص است که هر چقدر تعداد این عدد در دستگاه بالاتر برود قیمت نهایی دستگاه حضور و غیاب بالاتر خواهد رفت. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود در زمان خرید این دستگاه‌ها حتما به تعداد ظرفیت دستگاه حضور و غیاب توجه کافی داشته باشید.

نوع کارکرد دستگاه برای محیط‌

در حالت کلی هر سیستم حضور و غیاب برای یک محیط با قابلیت‌های مختلف طراحی و پیاده سازی شده است. می‌دانیم که سیستم‌های حضور و غیاب با مقاصد خاص طراحی و پیاده سازی می‌شوند، به عنوان مثال دستگاه حضور و غیابی که برای مدارس طراحی و پیاده سازی شده است هزینه بیشتری خواهد داشت از دستگاهی که برای ادارات با میزان ظرفیت کمتر طراحی و پیاده سازی شده است. پس یکی از عواملی که می‌تواند هزینه دستگاه حضور و غیاب را تحت تاثیر قرار دهد، نوع کاربری آن خواهد بود.

قیمت دستگاه حضور و غیاب ارزان چقدر است؟

حداقل قیمت برای خرید یک دستگاه حضور و غیاب 5000000 میلیون تومان است.

مهم‌ترین عامل در تعیین قیمت دستگاه حضور و غیاب چیست؟

نوع صفحه نمایش به کار رفته در تکنولوژی ساخت دستگاه حضور و غیاب میتواند تاثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت باشد.

http://ofv-co.ir/?post=12727

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *