دستگاه حضور و غیاب

می‌دانیم که برای ایجاد بهره‌وری بیشتر در محیط کار استفاده از دستگاه حضور و غیاب لازم و ضروری است. کنترل روی رفت  و آمد کارمندان و کارکنانی که با شما همکاری می‌کنند یکی از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند تا اندازه فوق العاده زیادی باعث رشد و پیشرفت در مدیریت سازمان شما شود. دستگاه‌های حضور و غیاب مختلفی در حال حاضر  در بازار وجود دارد که استفاده کردن از هر نوع از این سیستم‌های حضور و غیاب خود دارای مزیت‌هایی است. دستگاه حضور و غیاب چشمی، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و… از جمله این دستگاه‌ها هستند. وابسته به آن که سازمان شما چه تعداد پرسنل در خود جای داده است و همچنین مواردی دیگر مانند نوع کاربری، میزان امنیت دستگاه و… نوع دستگاه حضور و غیاب می‌تواند متفاوت در نظر گرفته شود.

دستگاه حضور و غیاب
خرید دستگاه حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

سیستم‌های حضور و غیاب که عموما برای کنترل رفت و آمد کارمندان و کارکنان مورد استفاده قرار می‌گیرند، نوعی از دستگاه‌های الکترونیکی هستند که به واسطه نرم افزار حضور و غیاب که درونشان نصب شده است به صورت دقیق و مناسب می‌توانند زمان ورود و خروج کاربران را برای شما ثبت و نگهداری کنند. عموما از این داده‌های ثبت شده در سیستم حضور و غیاب برای مواردی از قبیل محاسبه کارکرد ماهیانه هر نفر، ارائه گزارش به مدیریت، محاسبه حقوق و دستمزد و… استفاده می‌شود. شاید در یک تعریف ساده بتوان سوال دستگاه حضور و غیاب چیست گفت که وسیله‌ای که قرار است زمان ورود و خروج افراد را ثبت و نگهداری کند تا از این داده‌های تجمیع شده برای مواردی از قبیل محاسبه حقوق و موارد مدیریتی استفاده کرد.

کارکرد دستگاه حضور و غیاب

کاربردها و کارکردهای دستگاه‌های حضور و غیاب بسیار متفاوت و گسترده است. یک دستگاه حضور و غیاب می‌تواند باعث شود که فرآیند محاسبه اضافه کاری کارمندان به صورت آسان‌تری انجام شود. همچنین این سیستم به راحتی می‌تواند نصب ورود و خروج کارکنان شرکت شما را مدیریت کند. در زیر چند نمونه از کارکردهای دستگاه‌های حضور و غیاب کارمندان را برایتان شرح خواهیم داد.

استفاده از سیستم حضور و غیاب؛ افزایش نظم سازمان

اولین موردی که استفاده کنندگان دستگاه‌های حضور و غیاب به آن اذعان داشته‌اند، افزایش نظم سازمانی پس از خرید دستگاه حضور و غیاب بوده است. هر چقدر هم که مدیریت سازمان قوی باشد ولی دستگاه یا فردی برای ثبت ورود و خروج کارمندان اقدامی نکنند آن نظم و ثبات نظمی در سازمان نخواهد توانست به خوبی پیاده سازی شود. با خرید دستگاه حضور و غیاب افق تایم به راحتی نظم ورود و خروج سازمان خود را افزایش دهید.

نصب دستگاه حضور و غیاب و افزایش دقت محاسبه حقوق و دستمزد

دومین کارکردی که یک دستگاه حضور و غیاب دارد را می‌توان دقت بالا و مناسب در محاسبه میزان کارکرد هر نفر در طول یک ماه در نظر گرفت. یکی از چالش‌های حسابداران قدیمی محاسبه میزان کارکرد دقیق هر کارمند در سازمان یا شرکت بوده است. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب افق تایم یک بار برای همیشه از شر این چالش حسابداری خلاص شوید.

خرید دستگاه حضور و غیاب

اگر نیاز به یک دستگاه حرفه‌ای و خاص برای شرکت، استارت آپ یا سازمان خود دارید کافی است از میان انبوهی از محصولات تولیدی برند افق تایم دستگاه مناسب و حرفه‌ای حضور و غیاب را انتخاب کنید. برای خرید دستگاه حضور و غیاب تنها کافی است که با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید یا از طریق همین صفحه اقدام به خرید دستگاه مناسب کنید. بهترین و مناسب‌ترین دستگاه حضور و غیاب را برای مجموعه خود خریداری کنید.

بهترین دستگاه حضور و غیاب

بهترین دستگاه حضور و غیاب چه دستگاهی است؟ سوالی که پاسخ دادن به آن شاید در نگاه اول کمی چالش برانگیز باشد. دستگاه‌های حضور و غیاب مختلفی وجود دارند که وابسته به نوع کاربری که دارند می‌توان آن‌ها را به عنوان بهترین دستگاه حضور و غیاب در نظر گرفت. پس در حالت کلی می‌توان گفت که برترین دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که بتواند به صورت صد در صد کاربردی که انتظار دارید را برطرف کند. یک دستگاه کارت ساعت خوب باید این توانایی را داشته باشد که در کسری از ثانیه بتواند فردی که اقدام به استفاده از آن می‌کند را شناسایی کند و اصطلاحا دچار مشکل و باگ نباشد.

بهترین دستگاه حضور و غیاب

 

پس برای انتخاب یک دستگاه خوب حضور و غیاب کافی است که مواردی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم توجه کنید.

برند تولید کننده دستگاه حضور و غیاب

از اولین مواردی که باید در زمان خرید اینترنتی دستگاه حضور و غیاب به آن توجه داشت برند تولید کننده سیستم حضور و غیاب است. موارد مختلفی برای شناسایی یک برند با تولیدات عالی وجود دارد که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 • سابقه برند تولید کننده
 • کیفیت کاری برند
 • خدمات پس از فروش برند
 • میزان تولیدات و نوع کیفیت محصولات
 • مشتریان برند
 • و…

قطعات و اصل بودن قطعات مورد استفاده سیستم حضور و غیاب

اصل بودن قطعات و تجهیزات الکترونیکی به کار رفته در دستگاه حضور و غیاب از آن دست مواردی است که اگر به درستی به آن دقت نشود می‌تواند چالش‌های فراوانی از سوختن دستگاه حضور و غیاب و حتی خرابی‌های بی‌مورد را برایتان پیش بیاورد. شرکت افق فرا ویژن با استفاده از قطعات اصل و با کیفیت همواره سعی داشته است که محصولی با کیفیت و مناسب را به دست مصرف کنندگان خود برساند. برای خرید یا مشاوره رایگان قبل از خرید کافی است همین حالا با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.

خدمات پشتیبانی از دستگاه حضور و غیاب

در دسترسی بودن مراکز تعمیر دستگاه حضور و غیاب یکی از مهم‌ترین مواردی است باید در زمان خرید یا دریافت مشاوره قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب به آن توجه داشت. شرکت افق تایم با نمایندگی‌های فعال در سراسر ایران توانسته است خدمات متنوع و عالی برای استفاده کنندگان محصولات افق تایم تامین کند. اگر علاقه‌ای به برخورد با چالش‌های نبود نمایندگی برای رفع مشکل یا موارد دیگر پس از خرید سیستم حضور و غیاب ندارید پیشنهاد می‌کنیم حتما از محصولات تولیدی برند افق تایم دیدن کنید.

مدت زمان گارانتی دستگاه حضور و غیاب

یکی از پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب آن است که دستگاه از گارانتی معتبر و با مدت زمان بالا برخوردار باشد. استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب ایرانی این خوبی را با خود به همراه دارد که سرویس‌های گارانتی آن برعکس دستگاه‌های حضور و غیاب خارجی واقعی است و استفاده کننده می‌تواند از آن استفاده کند و در صورت وجود هرگونه مشکل می‌تواند به راحتی با ارسال دستگاه از خدمات گارانتی سیستم حضور و غیاب استفاده کند.

امنیت دستگاه حضور و غیاب

یکی از مواردی که باید در زمان خرید یک دستگاه حضور و غیاب عالی به آن توجه کرد، میزان امنیت و نفوذپذیری دستگاه است. برخی از دستگاه‌های چینی حضور و غیاب به راحتی هک می‌شوند و با هک دستگاه حضور و غیاب نمی‌توان به داده‌های موجود در آن اتکا کرد.

شرکت افق تایم با سابقه طولانی در زمینه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب در حال حاضر به یکی از برندهای امن و ایمن حوزه تولید انواع دستگاه حضور و غیاب تبدیل شده است. این شرکت با ارائه راهکارهای امنیتی مناسب برای تمامی دستگاه‌های تولیدی حضور و غیاب خود توانسته است که جلوی هر گونه سو استفاده از این دستگاه‌ها را بگیرد.

اجزای دستگاه حضور و غیاب

هر دستگاه حضور و غیاب از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. تفاوتی ندارد که دستگاه حضور و غیاب خریداری شده توسط شما از چه روشی برای تشخیص افراد استفاده می‌کند در حالت کلی، یک دستگاه حضور و غیاب از بخش‌های زیر تشکیل شده است.

 1. نرم افزار حضور و غیاب
 2. مانیتور دستگاه حضور و غیاب
 3. سی پی یو سیستم حضور و غیاب
 4. رم به کار رفته در سیستم حضور و غیاب
 5. پورت‌های دستگاه
 6. مدارها و بردهای داخلی دستگاه
 7. ریدر دستگاه برای تشخیص افراد
 8. صفحه کلید سیستم حضور و غیاب

روش‌های شناسایی افراد در سیستم‌های حضور و غیاب

هر دستگاه حضور و غیاب به یک روش خاص و مختص به خود اقدام به شناسایی افراد می‌کند. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی، به وسیله نرم افزار نصب شده روی دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی اقدام به شناسایی الگوی انگشت می‌کند. در حالت کلی می‌توان گفت که روش‌های شناسایی افراد در سیستم‌های حضور و غیاب به موارد زیر محدود می‌شوند.

 • شناسایی افراد به وسیله اثر انگشت
 • شناسایی افراد به وسیله عنبیه چشم
 • شناسایی افراد به وسیله کارت مغناطیسی
 • شناسایی افراد به وسیله تشخیص چهره
 • شناسایی افراد به وسیله عدد

توجه داشته باشید قیمت دستگاه حضور و غیاب می‌تواند متفاوت باشد.

روش‌های شناسایی افراد در سیستم‌های حضور و غیاب

 

دستگاه حضور و غیاب آنلاین

می‌دانید دستگاه سیستم حضور و غیاب اداری آنلاین چیست و چه کارکردی دارد؟ دستگاه حضور و غیاب تحت وب یا همان دستگاه کنترل ورود و خروج پرسنل آنلاین بر پایه سیستم‌های ابری هستند. همانطور که شاید بدانید ابرها به فضایی در اینترنت گفته می‌شوند که از بین نخواهند رفت و برای ذخیره سازی اطلاعات مختلف به وجود می‌آیند. در سیستم حضور و غیاب آنلاین با وجود حافظه‌ای ابری می‌توانید در هر جایی که هستید به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. از مهم ترین ویژگی‌های دستگاه تحت وب حضور و غیاب که موجب تمایز ویژه‌اش با دیگر سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند شده است همین دسترسی آسان به اطلاعات ذخیره شده آن است. به این صورت که برای محاسبات مالی و حقوق و دستمزدها دیگر لازم نیست که دستگاه را به پی سی متصل کنید و یا از طریق مموری‌ها و usb برای انتقال اطلاعات ثبت شده اقدام نمایید. برای داشتن دیتای ذخیره شده فقط کافی است به نت متصل باشید تا دستگاه حضور و غیاب استارت اپ آنلاین شما با استفاده از اینترنت اطلاعات تردد همه کارمندان مجموعه‌تان را به صورت کامل به لپ تاپ حسابدارتان منتقل شود. به صورت کلی با خرید دستگاه حضور و غیاب تحت وب می‌توانید از امکانات متعددی بهره‌مند شوید. برای اطلاع از گارانتی دستگاه حضور و غیاب افق فراویژن با ما همراه باشید. 

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب آنلاین

فناوری به کار رفته در دستگاه حضور و غیاب آنلاین به صورتی است که به شما این امکان را می‌دهد در هر زمان و مکانی به پنل کاربری خود و اطلاعات ورود و خروج کارکنان مشغول در سازمانتان دسترسی داشته باشید. همچنین برای ثبت ساعات ورود و یا زمان خروج علاوه بر کارت مخصوص به خود دستگاه که منحصرا برای هر فرد در ننظر گرفته شده است می‌توانید از طریق نرم افزار اندروید حضور و غیاب و یا اپ ای او اس حضور و غیاب که بر روی گوشی آنها نصب شده است برای معرفی به دستگاه استفاده کنند. در برخی از نمونه‌های دستگاه آنلاین کنترل ورود و خروج پرسنل قابلیتی وجود دارد که در صورت کشیدن دستگاه از برق و با استفاده از باطری دستگاه حضور و غیاب تحت وب باز هم امکان ثبت اطلاعات نیز وجود دارد. این مزایا را معمولا در بهترین دستگاه حضور و غیاب آنلاین مشاهده خواهید کرد. بهترین دستگاه حضور و غیاب کارگاهی را از افق فراویژن بخواهید. 

حضور و غیاب آنلاین

 

بهترین دستگاه حضور و غیاب را از کجا بخرم؟

اگر در جستجوی برترین دستگاه حضور و غیاب هستید با سایت افق تایم سر بزنید و از لیست کامل محصولات این شرکت دیدن کنید.

متداول‌ترین روش‌های شناسایی در دستگاه حضور و غیاب کدام است؟

از مهم ترین شیوه‌های تشخیص و شناسایی در دستگاه‌های کنترل تردد پرسنل می‌توان به تشخیص از طریق اثر انگشت اشاره کرد.

http://ofv-co.ir/?post=12571

3 پاسخ

 1. تشکر از مطلبی که منتشر کزدین
  میخواستم بپرسم چطور میتونم بفهمم چه دستگاهی برای ورودو خروج مجموعه م مناسبه؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *