دستگاه حضور و غیاب پادگان

دستگاه حضور و غیاب پادگان برای بسیاری از افراد در وهله‌ی اول شاید جای سؤال داشته باشد. اما پادگان مانند بسیاری از مراکز دیگر کارکنان مخصوص به خود را دارد که با حقوق و دستمزد متفاوتی در این مجموعه مشغول به کار هستند. حتی برای سربازان خدماتی در این دستگاه ارائه می‌شود که گزارشی از تعداد مرخصی‌های ساعتی آن‌ها به عنوان گزارش برای مأفوق ثبت گردد. دستگاه حضور غیاب از طریق تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و یا کف دست کارایی خود را به نمایش می‌گذارد که معمولاً، متناسب با تعداد کارکنان هرکدام از دستگاه‌ها مورد بررسی و استفاده قرار می‌گیرند و توجه به دقت و کیفیت دستگاه باعث می‌شود تا از هرگونه اشتباه در محاسبه حقوق و دستمزد جلوگیری به عمل آید. ما در ادامه شما را با انواع دستگاه حضور و غیاب پادگان به صورت مختصر و مفید آشنا می‌کنیم.

دستگاه حضور و غیاب با مشخصه بیومتریک انسان

امروزه تنوع بالا در روش‌های شناسایی باعث شده است تا بتوان از امکانات کامل دستگاه حضور و غیاب پادگان به نحو احسن استفاده کرد. این دستگاه‌ها با رابط کاربری پیشرفته و باتری داخلی که در زمان قطعی برق مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند قابلیت‌های دیگری را با اتصال در شبکه از طریق Lan در صفحه نمایش‌های مختلف با امکان پخش پیام صوتی به نمایش بگذارد.

دستگاه‌های حضور و غیاب می‌تواند مشخصه بیومتریک انسان آن را مانند چهره، اثر انگشت و کف دست را به عنوان مشخصه‌های اصلی خود حفظ کنند و با قیمت مناسب به فروش برسانند. ظرفیت بالای دستگاه یکی از مواردی است که در زمان خرید باید به آن توجه کنید. تشخصی کف دست یکی از به‌روزترین فناوری‌های تشخیصی است که می‌تواند از شکل، خطوط و رگ‌های کف دست به راحتی برای تشخیص هویت افراد استفاده کند که با ترکیب الگوریتم تشخیص چهره، اثر انگشت و کف دست می‌توان یک تجربه عالی را برای استفاده از این دستگاه در محیط پادگان در نظر گرفت.

انواع دستگاه حضور و غیاب پادگان

دستگاه حضور و غیاب پادگان می‌تواند به صورت چشمی نیز مورد استفاده قرار بگیرد. به صورتی که شبکیه چشم افراد به عنوان الگوریتم در دستگاه تعریف می‌شود و زمانی که هرکدام از کارمندان پادگان رو به روی دوربین قرار می‌گیرند، اطلاعات چشم با اطلاعات ذخیره شده انطباق خود را نشان می‌دهد و این‌چنین با تائید هویت فرد در زمان تردد ثبت می‌گردد. تقریباً عملکرد این دستگاه همانند دستگاه اثر انگشت است که می‌تواند یکی از روش‌های مطمئن برای ثبت تردد ورود و خروج کارکنان پادگان به‌حساب آید.

 دستگاه حضور غیاب کارتی نیز با کلیدهای الکترونیکی خود با استفاده از کارت‌های هوشمند اطلاعاتی را درون خود ذخیره می‌کنند و سپس با احراز هویت افراد، خروج آن‌ها را به ثبت می‌رساند. دستگاه حضور غیاب انگشتی که از سیستم ورودی اسکن اثر انگشت استفاده می‌کند با کارایی آسان و راحت خود، سطح امنیت اطلاعات را بالا برده و تقلب را به صفر می‌رساند.

 اما دستگاه حضور و غیاب رمزی از یک صفحه کلید عددی و حروفی استفاده می‌کند که شما می‌توانید انواع رمز را به شکل عددی، حروفی و ترکیبی برای استفاده در این دستگاه استفاده کنید. احتمال هک کردن و فراموشی رمز این دستگاه نیز وجود دارد که همین امر یکی از عیب و ایرادهای آن به شمار می‌آید. اما دستگاه تشخیص چهره نیز با داشتن یک دوربین که چهره افراد را تصویربرداری می‌کند مورد استفاده قرار می‌گیرد و با توجه به بودجه و نیاز خود می‌توانید از هر کدام از این دستگاه‌ها به نحو احسن در طولانی‌مدت استفاده کنید.  

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب پادگان

در زمان خرید دستگاه حضور غیاب پادگان سعی کنید قیمت را آن‌چنان مسئله مهمی در نظر نگیرید؛ چرا که قیمت ارزان نمی‌تواند تضمین کننده استفاده محصول در طولانی مدت باشد و بدون شک، شما باید به کیفیت دستگاه در هر دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری توجه کنید. اگر کیفیت دستگاه پایین باشد، در طولانی مدت هزینه‌های تعمیر گزافی را به وجود می‌آورد که به هیچ عنوان به صرفه نیست و به همین خاطر، توصیه ما این است که سعی کنید تا حد امکان از مراکز معتبر و فروشگاه‌های اینترنتی با سابقه نسبت به خرید اینترنتی محصولات این چنینی اقدام نمایید؛ چراکه پادگان همچون مراکز دیگر با نظم خاصی قوانین مرتبط خود را دنبال می‌کند که برای محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان و گزارش دقیق ورود و خروج سربازان صد درصد استفاده از گزارش‌های دقیق دستگاه خودرو و غیاب می‌تواند تأثیرگذار باشد.

مزایای دستگاه حضور و غیاب پادگان

مزیت‌های زیادی برای استفاده از دستگاه حضور و غیاب پادگان وجود دارد. جلوگیری از خطای انسانی، گزارش دقیق تردد ورود و خروج کارکنان و سربازان را می‌توان در کنار صرفه جویی در وقت و هزینه جزء مزایای اصلی در نظر گرفت. به خاطر داشته باشید که امروزه برای بهینه‌سازی سرمایه استفاده از دستگاه‌های این‌چنینی بسیار گزینه ایده آلی است. البته این نوع محصولات زمانی می‌توانند مقرون به صرفه بودن خود را مشخص نمایند که شما بتوانید جنس با کیفیتی را برای خرید اینترنتی خود در نظر بگیرید. همچنین تمام کارمندان و سربازان می‌توانند به آرشیوِ کامل اطلاعات اختصاصی خود دسترسی داشته باشند و از تعداد مرخصی‌های ساعتی خود مطلع شوند و حتی تمامی گزارش‌های هفتگی، سالیانه و مأموریت‌ها توسط دستگاه حضور و غیاب پادگان به راحتی مدیریت و کنترل می‌گردد.

سخن پایانی

پادگان محیط بسیار منضبط و البته قانون مندی است. به همین دلیل شما باید برای ثبت تردد ورود و خروج سربازان و کارکنان این مرکز از دستگاه‌هایی با کیفیت بالا و همچنین دقتی مثال زدنی استفاده کنید. دستگاه حضور و غیاب پادگان  امروزه در مدل‌ها و قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسند. شما باید به تعداد افرادی که قصد دارند از این محصول استفاده کنند توجه کنید. ظرفیت هر دستگاه برای تعداد مشخصی تعیین شده است. کیفیت و قیمت نیز با یکدیگر در ارتباط هستند که اگر به دنبال قیمت ارزان هستید، کیفیت بالایی نصیب شما نخواهد شد و در نتیجه با هزینه های گزافی بابت تعمیرات رو به رو خواهید شد. اما با خرید از یک فروشگاه اینترنتی مطمئن می‌توانید ضمن خرید محصولی باکیفیت از قیمت‌های مناسب و تقریباً ارزان‌تر نسبت به بازار حتی استفاده کنید. اینچنین با کمترین قیمت بهترین محصول را به سبد خرید خود اضافه می‌کنید.

http://ofv-co.ir/?post=15081