دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی امروزه جزء خریدهای اصلی مدیریت این دفاتر به حساب می‌آید. به هرحال نظارت و مدیریت تردد و کنترل ورود و خروج کارکنان این دفاتر را می‌توان تا به صورت شفاف سازی شده برای پرداخت حقوق و دستمزد به موقع مورد استفاده قرار داد.  انواع دستگاه حضور و غیاب نحوه ثبت تردد را با روش‌های مختلفی امکام پذیر کرده است. استفاده از کد، تکنولوژی بیومتریک و ترکیب در حال حاضر این دستگاه‌ها را بسیار مطمئن کرده است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با ساختار کلیدی این دستگاه‌ها به صورت اجمالی آشنا کنیم.  

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی کارتی

چنانچه از دستگاه کارت خوان و دستگاه‌های رمزی برای دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی استفاده کنید، بهتر است بدانید که دستگاه حضور غیاب کارتی بدون تماس یکی از روش‌های قدیمی به حساب می‌آید که هنوز هم در بسیاری از دفاتر و شرکت‌های بزرگ ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد و بدون شک، اولین است دستگاه دیجیتال به شمار می‌آید. معمولاً برای هر کدام از کارکنان دفاتر مهندسی یک کارت با کد یکتا به صورت بارکد صادر می‌شود که امواج الکترومغناطیسی به شناسایی و ثبت مشخصات کارت برای افراد می‌پردازد و زمانی که کارکنان دفاتر مهندسی کارت تردد را بر روی دستگاه قرار می‌دهند، دستگاه با دریافت اطلاعات نسبت به ثبت زمان تعهد وارد عمل می‌شود البته بهتر است بدانید که برای دستگاه حضور و غیاب کارتی معایب و مزایایی وجود دارد که سرعت در عملکرد و کنترل تردد تعداد زیادی از افراد را با کمترین هزینه و در کمترین زمان جزء مزایای اصلی و ایجاد تقلب را جزء معایب در نظر می‌گیرند. برخی از افراد از ساده بودن ساختار این دستگاه سوء استفاده می‌کنند و به دور زدن ثبت ورود و خروج خود می‌پردازند.  

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی رمزی

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی  به صورت رمزی نیز مورد استفاده قرار گیرد و تنها با استفاده از رمز می‌توان انتظار داشت که کارکنان به ثبت تردد خود اقدام نمایند. این نوع دستگاه‌ها دارای یک صفحه‌کلید است که می‌توان رمز ها را به شکل عددی، ترکیب و حروفی مورد استفاده قرار داد. هزینه خرید و تعمیرات بسیار پایینی که در مقایسه با دستگاه‌های حضور غیاب دیگر دارد، توانسته دلیل اصلی خرید این محصول به حساب آید که البته فراموشی رمز نیز یکی دیگر از مشکلات عمده به حساب می‌آید.

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی اثر انگشتی

چنانچه بخواهیم به ثبت تردد با استفاده از تکنولوژی بیومتریک اشاره داشته باشیم، اجزای بدن انسان به مکانیزم این دستگاه اشاره می‌کند. ویژگی‌های فیزیولوژیکی مانند اثر انگشت، امنیت چهره، چشم، کف دست و صدا می‌تواند بهترین روش برای شناسایی افراد باشد. دستگاه اثر انگشت و تشخیص چهره دو مدل اصلی این دستگاه هستند که هرگز نمی‌توانند استفاده از این 2 روش را نادیده گرفت. استفاده از اثر انگشت یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌ها برای تشخیص هویت افراد در دفاتر مهندسی است و کاملاً مشخص است که منحصر به فرد بودن اثر انگشت به کیفیت و دقت این روش اشاره می‌کند. دستگاه تصویری از اثر انگشت تمامی کارکنان دفتر از طریق اسکنر اثر انگشت برای دستگاه استفاده می‌کند و برای ورود و خروج کارکنان یک گزینه عالی است. صددرصد یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های حضور و غیاب برای مشاغل دفتری استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی است. یادگیری این دستگاه آسان است و همچنین سطح امنیتی بالایی را به خود اختصاص می‌دهد که امکان تقلب را به صفر می‌رساند. برای استفاده از این دستگاه به ناظر هیچ نیازی نیست و زمان ثبت تردد نیز به مراتب بسیار کوتاه‌تر است. هزینه بیشتری دارد، اما قابلیت‌های دستگاه شما را از خرید خود پشیمان نخواهد کرد.

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی تشخیص چهره

یکی دیگر از مدل‌هایی که برای دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی مد نظر است، تشخیص چهره است که جزء پیشرفته ترین فنّاوری‌های بیومتریک به حساب می‌آید و به صورت هوشمند اتوماتیک کارکرد خود را دنبال می‌کند. از این الگوی خاص برای ثبت اطلاعات چهره کارکنان دفتر استفاده می‌شود که به واسطه استفاده از دوربین دستگاه، چهره افراد تصویربرداری و سپس برای دستگاه تعریف می‌شود و دستگاه معمولاً مختصات چهره را شناسایی می‌کند که این مختصات به چشم‌ها و ابعاد صورت توجه دارند. البته این دستگاه برای سازمان‌هایی که کارکنان آن تعداد بالا هستند مناسب است. اما اگر مشکل بودجه وجود نداشته باشد، برای دفاتر مهندسی نیز خرید هوشمندانه ای به حساب می‌آید. افراد دخالتی در این دستگاه نداشته و دقت بالای آن می‌تواند یک مزیت به حساب آید و توجه داشته باشید که امکان تقلب در این دستگاه بسیار پایین است و عملکرد بالایی که دارد، خود می‌تواند شما را برای خرید ترغیب کند. آرایش، ریش گذاشت، لنز گذاشتن و … در شناسایی دستگاه اختلال ایجاد نکرده و به راحتی می‌تواند افراد را شناسایی نماید. قیمت بالا در خرید این نوع از دستگاه‌های بیومتریک و هزینه تعمیرات بالایی که دارد شاید برای برخی افراد توجیه اقتصادی نداشته باشد.  

سخن پایانی

دستگاه حضور و غیاب دفاتر مهندسی را با توجه به برندها و مدل‌های موجود می‌توان در نظر داشت. امروزه سبک زندگی و کسب و کار افراد با رفاه هرچه بیشتر و بالاتر رو به رو شده است و بدون شک، استفاده از دستگاه‌های اینچینی بسیار توجیه اقتصادی دارد تا در جلوگیری از اتلاف زمان و سرمایه نقش اصلی خود را ایفا کند. شما با توجه به بودجه دفتر مهندسی خود، این اختیار را دارید که از دستگاه‌های متفاوت در روش‌های گوناگون برای ثبت تردد کارکنان خود استفاده کنید. تنها کافیست از یک فروشگاه اینترنتی معتبر و مطمئن به خرید آنلاین و بدون واسطه این دستگاه بپردازید. اینگونه بدون دغدغه در طولانی مدت از مزایای اصلی محصول به راحتی می‌توانید برای محاسبه دقیق و شفاف دستمزد و حقوق کارمندان خود استفاده کنید. دستگاه های حضور و غیاب اثر انگشتی، کارتی، تشخیص چهره و رمزی هرکدام قابلیته های ویژه ای را به خود اختصاص میدهند که شما باید با توجه به نیاز و بودجه خود به خرید هرکدام اقدام کنید. برای تعداد پرنسل 1500 به بالا نیز دستگاه‌های کارتی گزینه مناسبی نیستند. بهترین گزیننه در اکثر مواقع دستگاه‌های تشخیص چهره و یا اثر انگشتی است که البته اثر انگشتی نیز از لحاط بهداشتی شاید نظر همگان را به خود جلب نکند.

http://ofv-co.ir/?post=15089