دستگاه حضور و غیاب استانداری

دستگاه حضور و غیاب استانداری برای محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان این اداره یک دستگاه کاربردی معرفی می‌شود؛ چرا که به کنترل هرچه دقیق‌تر اضافه‌کار و همچنین کسر کار می‌پردازد و همچنین، باعث می‌شود تا افراد غیر مسئول در این امر دخالتی نداشته باشد. برای انتخاب دستگاه مناسب مدیریت استانداری از افراد ماهر و متخصص در این زمینه مشورت می‌گیرد و با توجه به بودجه و نیاز اداره نسبت به خرید دستگاه حضور و غیابی مطمئن به صورت آنلاین و اینترنتی وارد عمل می‌شود که برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف این نوع دستگاه بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید.  

لزوم استفاده از دستگاه حضور و غیاب استانداری

امروزه به جزء استانداری، سازمان‌های دولتی و غیردولتی بسیاری برای مدیریت و کنترل تردد کارکنان خود از انواع مختلف دستگاه‌های حضور و غیاب استفاده می‌کنند. بزرگ و کوچک بودن سازمان معیاری برای استفاده از این دستگاه‌ها نیست، به گونه ای که دستگاه‌های حضور و غیاب دیجیتال می‌توانند جایگزین خوبی برای دستگاه‌های دستی و سنتی به حساب آیند. این دستگاه فیزیکی و کامپیوتری با قابلیت‌هایی همچون ثبت زمان ورود و خروج کارکنان باعث می‌شود تا محاسبه مقدار حقوق آن‌ها که یک نیاز اساسی است به راحتی محاسبه گردد. برای ایجاد نظم در سازمان‌های مختلف دولتی مانند استانداری و غیر دولتی برای ورود و خروج کارکنان، باید لزوم استفاده از این دستگاه‌ها را در نظر گرفت، تا بتوان به نحو احسن حقوق این افراد را به صورت منصفانه محاسبه کرد.  

دستگاه حضور و غیاب استانداری دارای یک سیستم ورودی است که با ورود اطلاعات و ذخیره آن‌ها کمک شایسته‌ای به محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان این اداره را ارائه می‌دهد. ورود اطلاعات از روش‌های گوناگونی مانند رمز، تشخیص چهره و اثر انگشت امکان پذیر است. در زمان راه اندازی دستگاه، اطلاعات کارکنان استانداری همانند اثر انگشت و اسکنرهای چهره برای سیستم تعریف می‌شود و سپس دستگاه با آنالیز اطلاعات و ذخیره آن‌ها در هنگام ورود و خروج به ثبت اطلاعات آن‌ها می‌پردازد که ما در ادامه شما را با انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب استانداری بیشتر آشنا می‌کنیم.  

انواع دستگاه حضور و غیاب استانداری

دستگاه حضور غیاب کارتی، اثر انگشت، تشخیص چهره و رمزی هر کدام از انواع مختلف دستگاه حضور و غیاب استانداری به شمار می‌آیند که امروزه در قیمت‌های مختلف خریداری و مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر کارکنان اداره دادگستری از ۱۵۰۰ نفر کمتر باشند، استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی چندان مورد توجه قرار نمی‌گیرد. اما بالای ۱۵۰۰ نفر صد درصد استفاده از این دستگاه را در اولویت قرار می‌دهد. به این دلیل که سرعت عمل بالایی داشته و زمان تردد کمتری را به خود اختصاص می‌دهد. اما یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها بدون شک استفاده از دستگاه اثر انگشتی حضور و غیاب است. به این دلیل که اثر انگشت هر فردی، کاملاً منحصر به فرد است و همین امر می‌تواند به کیفیت کار این دستگاه اشاره نماید. البته در نظر داشته باشید که با ثبت اثر انگشت، شما زمان بیشتری برای ثبت ورود و خروج کارکنان را باید در نظر بگیرید که در بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های این موضوع به این شکل، چندان به مزاج کارکنان خوش نمی‌آید. روش تشخیص چهره نیز یک روش کاربردی البته هزینه بر به حساب می‌آید. این دستگاه که با استفاده از نور مادون قرمز یک چهره سه‌بعدی را ذخیره می‌کند، امنیت بالایی را نیز این نوع دستگاه به خود اختصاص داده است ولی مانند روش اثر انگشتی زمان زیادی را شما باید برای استفاده از این سیستم در نظر بگیرید. سیستم حضور غیاب رمزی از جمله روش‌های ثبت تردد به حساب می‌آید که با دادن رمزی به هر کدام از کارکنان استانداری نسبت به دریافت اطلاعات آن‌ها برای مدیریت در زمان ورود و خروج در سیستم گزارش‌گیری کمک می‌کند.

مزایای دستگاه حضور و غیاب استانداری

اما چنانچه بخواهیم به مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب استانداری اشاره کنیم. این نوع دستگاه‌ها در زمان و هزینه به شکل قابل توجهی صرفه جویی می‌کنند و به همین دلیل، برای مدیریت ورود و خروج کارکنان یک روش منحصر به فرد به حساب می‌آید که برای بررسی گزارش‌های روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه، مرخصی و … شما در کمترین زمان ممکن می‌توانید اطلاعات کارکنان استانداری را مورد محاسبه و بررسی قرار دهید و تمامی قوانین مرتبط با کار با استفاده از این دستگاه‌ها انجام می‌پذیرد. همچنین مدیریت آسان مرخصی به صورت ثابت و چرخشی و مدیریت اضافه کاری، مرخصی و ماموریت های سازمانی را شما با  یک آرشیو کامل و اطلاعات کارکنان می‌توانید در اختیار داشته باشید. همچنین استفاده از انواع مختلف دستگاه حضور غیاب از خطای انسانی جلوگیری می‌کند و کارکنان به صورت آسان‌تری تردد  خود را می‌توانند در نظر بگیرند.

توجه داشته باشید که برای خرید دستگاه حضور و غیاب استانداری شما اگر مایل باشید، باید به قابلیت‌هایی مانند محاسبه حقوق و دستمزد که به صورت یکپارچه برنامه‌های پرداخت را نیز ارائه می‌دهد توجه کنید. دسترسی آسان به اطلاعات یکی دیگر از نکات کاربردی برای خرید این دستگاه به حساب می‌آید که با توجه به نیاز و بودجه خود نباید از آن غافل شوید و کیفیت بدنه دستگاه نیز یکی دیگر از عوامل مهم و کلیدی است که در زمان خرید آنلاین و اینترنتی در استعلام جزئیات مورد توجه و بررسی قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

با توجه به مزایای دستگاه حضور و غیاب استانداری ما می‌توانید نسبت به خرید این دستگاه ترغیب شوید و بهتر است برای کنترل و مدیریت هر چه آسان‌تر تردد ورود و خروج کارکنان این اداره، سعی کنید به دنبال کیفیت و سپس قیمت دستگاه باشید. کیفیت تضمین کننده استفاده از دستگاه در طولانی مدت است. متأسفانه برخی به این نکته توجهی ندارند و با خرید جنس بی‌کیفیت با قیمت ارزان‌تر مشکلات ریزودرشت بسیاری را برای خود به وجود می‌آورند و به همین ترتیب، شما بهتر است از یک مجموعه معتبر و البته باسابقه نسبت به خرید محصولات این‌چنینی وارد عمل شوید و این موضوع را فراموش نکنید که خرید اینترنتی یک خرید بدون واسطه در طولانی مدت است که امروزه مزایای زیادی را به خود اختصاص داده است و با قیمت منصفانه و کمتر از بازار بسیار گزینه ایده آلی به شمار می‌آید.

http://ofv-co.ir/?post=15077