دستگاه حضور و غیاب دادگستری

دستگاه حضور و غیاب دادگستری یکی از وسایل کاربردی و ضروری برای این ارگان دولتی به حساب می‌آید. امروزه با پیشرفت فنّاوری دیگر مدیریت از روش‌های دستی برای ثبت تردد کارکنان استفاده نمی‌کند؛ چرا که استفاده بی رویه از کاغذ صد در صد به نفع محیط زیست نیست و همچنین احتمال خطای انسانی را افزایش می‌دهد. باید توجه داشت که دستگاه حضور و غیاب به صورت دیجیتال و خودکار بدون اغراق به شکل قابل قبول تری خدمات خود را برای بهینه سازی سرمایه و جلوگیری از اتلاف وقت ارائه می‌دهد. ما در این مقاله به مزایای استفاده و انواع دستگاه حضور و غیاب دادگستری اشاره مختصر و مفیدی خواهیم داشت. تا انتها با ما همراه باشید.

دلیل استفاده از دستگاه حضور و غیاب دادگستری

دلایل بسیاری وجود دارد که دستگاه حضور و غیاب دادگستری تا این حد مورد استفاده و کاربرد ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی قرار گرفته است. از جمله این دلایل می‌توان به مدیریت و کنترل هرچه بهتر و دقیق تر ورود و خروج کارکنان دادگستری و مهم‌تر از همه عدم دخالت افراد غیر مسئول اشاره واضحی داشت. به هر حال با کنترل دقیق ورود و خروج به صورت دقیق، اضافه کار و کسر کار مشخص می‌شود و همین امر می‌تواند به محاسبه دقیق حقوق و دستمزد کارکنان دادگستری کمک کند. همچنین تمامی اطلاعات مانند آرشیو کاملی از ورود و خروج کارکنان وجود دارد که این خود می‌تواند به نفع آن‌ها باشد.  

 انواع دستگاه حضور و غیاب مناسب برای دادگستری‌ها

برای معرفی دستگاه حضور و غیاب دادگستری مدل‌های متفاوتی وجود دارد. دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی، اثر انگشتی، دوربین‌دار و تشخیص چهره هر کدام با ساختار خاص و متفاوتی امروزه مورد کاربرد قرار می‌گیرند. هر کدام از این انواع مزایا و معایبی را به خود اختصاص می‌دهند که سازمان‌های دولتی مانند دادگستری با توجه به بودجه و البته نیاز خود می‌توانند با خرید هر کدام به بهینه سازی سرمایه و زمان کاری خود احترام بگذارند.

·        دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی برای دادگستری

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی از جمله دستگاه‌هایی است که با توجه به روش بیومتری با قابلیت استفاده از اثر انگشت به عنوان یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها به کار می‌رود. همانگونه که می‌دانید اثر انگشت هر فرد کاملاً منحصر به فرد است و به هیچ عنوان اثر انگشت افراد با یکدیگر هیچ گونه تشابهی ندارد. این دستگاه اولین مزیت خود را عدم استفاده از ناظر بیان می‌کند که نسبت به دستگاه رمزی، زمان تردد بسیار کوتاهی را نیز می‌توان برای آن در نظر گرفت. هر دستگاهی اگر بهترین هم باشد، بالاخره چند عیب و ایراد را می‌توان در آن پیدا کرد. معایب این نوع دستگاه حضور و غیاب دادگستری شاید در ابتدا هزینه خرید و تعمیرات بالای آن نسبت به دیگر رمز دستگاه‌ها مانند رمزی و کارتی باشد. همچنین اگر فردی از کارکنان دادگستری نسبت به انجام کارهای یدی اقدام می‌کند، احتمال اینکه از اثر انگشت وی مخدوش شده باشد و در زمان تشخیص اثر انگشت با مشکل مواجه شود نیز بسیار زیاد است.  

·        دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره برای دادگستری

یکی دیگر از انواع دستگاه حضور و غیاب دادگستری مدل تشخیص چهره آن است، که با تشخیص چهره افراد کارکرد خود را به نمایش می‌گذارد. تمامی کارکنان دادگستری از تمامی زوایا عکس گرفته و در حافظه دستگاه ذخیره می‌کنند و سپس در هنگام ورود و خروج باید در مقابل دستگاه بایستند، تا این دستگاه کاربردی چهره آن‌ها را بتواند تشخیص دهد. این نکته را به خاطر داشته باشید که در ساختار این دستگاه به هیچ عنوان تقلب وجود ندارد و به همین دلیل، سرعت عمل اولین مزیتی است که می‌توان برای دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره نظر گرفت. همانطور که در مقاله قبلی به این موضوع اشاره کردیم آرایش کردن، ریش گذاشتن، عینک داشتن و بسیاری از موارد این چنینی دیگر به هیچ عنوان در شناسایی افراد اختلال ایجاد نمی‌کند. همچنین یکی از مزایای دیگر که امروزه خصوصاً با شروع ویروس کرونا بسیار با آن پرداخته می‌شود تماس فیزیکی در دستگاه اثر انگشت است که توانسته در دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره این مشکل را کاملاً رفع کند. به خاطر عدم تماس فیزیکی با دستگاه به زنجیره انتقال انواع آلودگی‌ها و بیماری‌های پوستی در اداره پایان می‌دهد.

·        دستگاه حضور و غیاب کارتی برای دادگستری

با توجه به تعداد کارکنان مدل خرید دستگاه حضور و غیاب مشخص می‌شود؛ چراکه برای تعداد کارکنان بالای ۱۵۰۰ نفر استفاده از دستگاه اثر انگشت و تشخیص چهره مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که در اینجا مدیریت دادگستری باید استفاده از دستگاه حضور غیاب کارتی را به خاطر سرعت بالا و قابلیت‌هایی که در ثبت و کنترل تعداد زیادی از افراد دارد را در کوتاه‌ترین زمان ممکن در نظر بگیرد. همچنین اگر مدیریت دادگستری قصد دارد، بودجه کمی را به خرید دستگاه حضور غیاب اختصاص دهد، صددرصد انتخاب دستگاه کارتی می‌تواند بسیار منطقی باشد؛ چرا که هزینه تعمیرات آن نیز به مراتب پایین‌تر از دستگاه‌های حضور و غیاب دیگر است.

  سخن پایانی

ما در مورد مزیت و انواع کاربردی دستگاه حضور و غیاب دادگستری با شما کاربران عزیز صحبت کردیم. امروزه با پیشرفت صفحات وب، دیگر کمتر کسی از خدمات خرید فیزیکی بازار سنتی استفاده می‌کند. به گونه‌ای که با انتخاب یک فروشگاه اینترنتی معتبر، باسابقه و مطمئن می‌توان نسبت به خرید باکیفیت‌ترین و متنوع‌ترین محصولات اقدام نمود. تنوعی که در فروشگاه‌های اینترنتی مشاهده می‌شود به عدم محدودیت در انتخاب محصول در قیمت‌های متفاوت نیز کمک می‌کند. توجه داشته باشید شما استعلام قیمت دستگاه می‌توانید نسبت به خرید آنلاین و اینترنتی اقدام نموده و به خاطر پشتیبانی آنلاین و قوی فروشگاه، قیمت کمتر از بازار به خاطر حذف واسطه،تحویل سریع دستگاه در محل و بسیاری از مزایای خرید اینترنتی یک محصول باکیفیت را به صورت مقرون به صرفه برای طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید. تنها باید از مراکز معتبر و باسابقه نسبت به خرید آنلاین دستگاه اقدام نمایید.در غیر این صورت شاید خاطره خوشایندی از خرید اینچنینی در ذهن شما ثبت نشود و با هزینه خرید محصولات به صورت سنتی از بازار رو به رو شوید که به هیچ عنوان به نفع شما نیست، در حالی که علاوه بر قیمت بالای خرید باید به اتلاف زمان خود نیز بیندیشید.

http://ofv-co.ir/?post=15087