دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه‌ها

دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ها را شما باید متناسب با شرایط تهیه کنید. معمولا استفاده از دستگاه های کارتی نمی تواند روش قابل قبولی باشد، به این دلیل مه احتمال تقلب بالاست و همچنین به سرعت بالایی نیاز نیست و بهتر است از دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی اسفاده شود که دقت بالاتری را به همراه داشته باشد. البته به خاطر داشته باشید که دستگاه مورد نظر، باید کیفیت بدنه خود را به خوبی در طولانی مدت حفظ کند و اگر از دستگاه های بی کیفیت استفاده کنید تنها باید هزینه بیشتری را برای خرید مجدد دستگاه در نظر بگیرید. ما در ادامه شما را با قابلیت ها و دلیل استفاده از دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ها آشنا می‌کنیم.

راهنمای خرید دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ها

در ابتدا افرادی که قصد خرید دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ها را دارند باید به این موضوع بیندیشند که دستگاه مورد نظر می تواند نیاز آن ها براورده کند و یا به قول معروف پشتیبانی دستگاه جوابگوی نیاز مجموعه است. توجه به حافظه دستگاه را نیز باید در همان ابتدا مورد بررسی قرار داد. به این دلیل که میزان حافظه دستگاه جزء موارد کلیدی و مهم در ثبت اطلاعات تردد کارمندان دفتر به شمار می‌آید. همچنین باتری دستگاه باید کیفیت بالایی داشته باشد که در زمان قطعی برق به راحتی کارکرد خود را نشان دهد. متأسفانه آن دسته از افرادی که به دنبال جنس ارزان قیمت هستند در چنین شرایطی دچار مشکل می‌شوند و به همین دلیل باید سعی کنید تا حد ممکن در ابتدا به کیفیت و سپس قیمت دستگاه توجه کنید.

عملکرد دستگاه حضور و غیاب مجهز به سنسور شناسایی اثر انگشت

با توجه به کیفیت کار مجموعه از انواع دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ها استفاده می‌شود که عمدتا دستگاه مجهز به سنسور شناسایی اثر انگشت یکی از کاربردی‌ترین‌ها به شمار می‌آید. کارکنان دفتر هرکدام اثر انگشت خود را برای دستگاه تعریف می‌کنند و این نکته را به خاطر بسپارید که برای هرکدام می‌توان بیشتر از یک انگشت را تعریف کرد. هرچقدر از دستگاه باکیفیت‌تری  استفاده کنید قطعا ضریب خطای اثر انگشت را به صفر نزدیک‌تر می‌کنند. البته باید به تعداد کارمندان مجموعه نیز توجه نمود. اگر بالای 1500 نفر مشغول به کار باشند استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی نمی‌تواند روش درستی باشد.

دستگاه‌ حضور و غیاب با سنسور تشخیص چهره

دستگاه‌های تشخیص چهره نیز یکی دیگر از انواع دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ‌ها به حساب می‌آید. نقاط بیومتریک چهره در ابتدا در حافظه دستگاه ثبت می‌شوند حال شاید از خود بپرسید که نقاط بیومتریک چهره کجاست؟ به اجزاء ثابت چهره نقاط بیومتریک گفته می‌شود مانند فاصله مابین دو چشم، بینی و دیگر اجزاء این‌چنینی که در سنسور تشخیص چهره مورد توجه قرار می‌گیرند. تنها لازم است که 15 الی 30 ثانیه را به معرفی چهره به دستگاه اختصاص دهید. ناگفته نماند که در حال حاضر و با وجود ویروسی مانند کرونا از نظر بهداشتی قطعاً دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره بیشتر مورد استفاده و کاربرد قرار می‌گیرد. بی‌انصافی است از عملکرد سریع و حساب شده این دستگاه را نادیده بگیریم. به هر حال موارد گفته شده جزء شاخصه‌های اصلی به شمار می‌آیند. برای نصب این نوع دستگاه‌ها دقت کنید که دستگاه یک مترو بیست سانتی‌متر باید از زمین فاصله داشته باشند. وجود نور ثابت در فضای مسقف را نیز نباید از یاد ببرید. حساسیت در نصب این نوع دستگاه به این دلیل است که بر روی عملکرد دستگاه تأثیر جدی وارد می‌آید.

مزیت دستگاه حضور و غیاب کارتی

دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ‌ها را می‌توان اگر به دنبال سرعت بالایی هستید، با استفاده از دستگاه کارتی مورد استفاده قرار داد. سرعت‌بالا در عملکرد دستگاه اولین مزیت استفاده از این نوع دستگاه است. در کمترین زمان بیشترین میزان تردد را دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی به ثبت می‌رسانند. در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها شما هزینه بسیار پایین‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه تری را می‌توانید پرداخت نمایید. شما قبل از خرید یک دستگاه باید نسبت به تعمیرات و میزان خرابی دستگاه نیز اطلاعات کامل را به دست آورید. معمولا هزینه تعمیر این دستگاه بسیار کمتر از دستگاه های حضور غیاب مدل های متفاوت دیگر است. این خود یک مزیت ویژه به حساب می آید. همچنین احتمال هک کردن اطلاعات در این سیستم به مراتب پایین تر از سیستم های دیگر است.

قابلیت دستگاه حضور و غیات چند منظوره دفاتر روزنامه و نشریه ‌ها 

برخی از دستگاه‌های حضور و غیاب از یک نسخه نرم‌افزار برای امکانات پیشرفته بهره مند می‌شوند به گونه‌ای که گزارش گیری، امکانات حقوق و دستمزد مانند اضافه کار و و حتی کسر کار را تعیین می‌کند. در این نوع دستگاه ها که معمولا چند منظوره هستند، شما ظرفیت خاصی را بابت کارت، تردد و اثر انگشت باید در نظر بگیرید. برخی قابلیت تشخیص چهره دارند و برخی از دستگاه‌های چند منظوره نیز ندارند. همچنین شما در زمان خرید این نوع  دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه ‌ها  باید به ابعاد و نوع نمایشگر دستگاه دقت کنید.ارتباط دستگاه از طریق شبک و یا کابل به راحتی فراهم می‌شود و برخی حتی قابلیت‌های دیگری همچون قابلیت اتصال SBR، اتصال آنتن برد بلند UHF، تعریف محدوده زمانی و ارتباطات TCP/IP, USB-Host, WiFi را به نمایش می‌گذارند.

سخن پایانی

عمدتاً دستگاه حضور و غیاب دفاتر روزنامه و نشریه‌ ها دستگاهی مجهز و بسیار دقیق انتخاب می‌شود به این دلیل که کارکنان مجموعه‌های اینچنینی تعداد بالا نیستند و در اینجا سرعت گزینه مطرحی نیست که اگر تعداد کارکنان دفاتر مورد نظر از 1500 نفر بیشتر باشند بهتر است از دستگاه‌های کارتی استفاده گردد. همیشه شرایط، بودجه و نیاز یک مجموعه نشان دهنده استفاده از امکانات گوناگون است. در مورد استفاده و کاربرد دستگاه‌های حضور و غیاب نیز همین مسئله به همین در دفاتر روزنامه و نشریه صدق می‌کند. هرکدام از دستگاه‌ها را مورد بررسی قرار دادیم و با مزایا و قابلیت هرکدام شما را آشنا کردیم تا بتوانید انتخابی مقرون به صرفه و ایده‌آل را تجربه کنید.

http://ofv-co.ir/?post=15035