دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور

دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور و استفاده از آن چه مزایایی به همراه دارد؟ بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور کدام است؟ دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور از جمله دستگاه‌های هوشمند امروزی است که همانطور که از نامش پیداست می‌تواند تمامی ترددهای مربوط به اتاق سرور را کنترل کند. همانطور که می‌دانید اتاق سرور یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در هر سازمان است که باید از دسترس افراد ناشناس و غریبه دور نگه داشته شود. بدین منظور بسیاری از شرکت‌های مدرن از دستگاه‌های حضور و غیاب هوشمند استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها با اتصال به قفل هوشمند و یا گیت تردد می‌توانند اجازه تردد هر یک از افراد را با توجه به تنظیمات از پیش تعیین شده صادر کنند.

همچنین شما می‌توانید با استفاده از بهترین دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور تمامی امار مربوط به ورود و خروج تمامی اشخاص به server room را دریافت کنید. از جمله انواع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور می‌توان به دستگاه‌های کارتی، رمزی، اثر انگشتی، و همچنین تشخیص چهره اشاره داشت. شما می‌توانید با توجه به نوع فعالیت و ظرفیت سازمان خود از بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور استفاده کنید. در ادامه به بررسی بیش‌تر این دستگاه و مزایای آن خواهیم پرداخت. با ما در شرکت افق تایم همراه باشید.

دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور

اهمیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور

امروزه اتاق سرور یا همان Server room یکی از مهم‌ترین اتاق‌های هر شرکت معتبر و شناخته شده است. تامین امنیت برای اتاق سرور از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است. هر شرکت معتبر اطلاعات مهم و حیاتی از قبیل اطلاعات مشتریان و مجموعه را در سرورهای مربوط به خود ذخیره می‌کند. از این رو دسترسی افراد ناشناس بدون هیچگونه کنترلی می‌تواند موجب بروز هزینه‌های جبران‌ناپذیر و فاجعه‌های بزرگ شود. یکی از راه‌ حل‌ها مناسب برای تامین امنیت اتاق سرور در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ استفاده از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور یا همان سیستم کنترل تردد است. امروزه دیگر کم‌تر شرکتی را می‌توانید یافت کنید که برای مدیریت بهتر اتاق سرور و کنترل تردد از نیروی انسانی استفاده کند. دستگاه‌های حضور و غیاب به طور کامل جای نیروی انسانی را گرفته به مدیریت بهتر امور شرکت و تامین امنیت بیش‌تر کمک می‌کنند.

شما می‌توانید با استفاده از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور خیال خود را از بابت ورود و خروج‌های غیرمجاز راحت‌تر کرده و به راحتی حضور تمامی افراد در این اتاق را کنترل کنید. شما می‌توانید از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور مناسب به همراه یک گیت تردد و یا قفل هوشمند استفاده کنید. بدین ترتیب هر یک از افرادی که قصد ورود به اتاق یا خروج از آن را دارند باید ابتدا با استفاده از روش مناسب خود را به سیستم کنترل تردد معرفی کنند تا سیستم بر اساس دسترسی‌های فرد اجازه ورود و خروج وی را صادر کند. سیستم‌های حضور و غیاب علاوه بر صدور مجوز برای تردد می‌توانند تمام امارهای مربوط به ورود و خروج تمامی افراد را نیز ذخیره کرده و در صورت تمایل به مدیر مربوطه ارائه دهند.

اهمیت استفاده از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور

دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور چه مزایایی دارد؟

همانطور که اشاره کردیم امنیت اتاق سرور یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ امروزی به آن توجه شود. برخی از شرکت‌ها که به روند قدیمی امور خود را پیش می‌برند از نیروهای انسانی برای کنترل تردد اتاق سرور استفاده می‌کنند. اما شرکت‌های امروزی بیش‌تر از سیستم‌های هوشمند کنترل تردد و مدیریت ورود و خروج بهره می‌برند. سیستم‌های هوشمند از نیروهای انسانی دقت بیش‌تری داشته و می‌توانند سطح بالاتری از امنیت را ارائه دهند. علاوه بر این نیروهای انسانی ساعت کار مشخصی دارند؛ این در حالی است که شما می‌توانید با استفاده از سیستم‌های هوشمند از امنیت 24 ساعته و همیشگی اتاق سرور اطمینان کامل داشته باشید.

از دیگر مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور می‌توان به ارائه گزارش‌های دقیق و کاربردی اشاره داشت. معمولاً سیستم‌های حضور و غیاب به همراه نرم‌افزارهای مخصوص ارائه می‌شوند. این نرم‌افزارها می‌توانند تمامی داده‌های دریافتی توسط دستگاه را در فرمت مناسبی ذخیره کرده و آن‌ها را در زمان لازم در اختیار مدیریت قرار دهند. بدین ترتیب مدیر یا مسئول مجموعه می‌تواند در هر زمان در جریان تمامی ورود و خروج‌های اتاق سرور قرار گیرد. این اطلاعات می‌توانند برای بهبود میزان امنیت اتاق سرور بسیار مفید باشند.

مزایای دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور

بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور کدام است؟

دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور در انواع بسیار گوناگونی طراحی و ارائه می‌شود. از جمله انواع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور می‌توان به دستگاه‌های کارتی، رمزی، اثر انگشتی، و همچنین تشخیص چهره اشاره داشت. هر یک از این دستگاه‌ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. اگر خواستار امنیت بالایی برای اتاق سرور هستید توصیه ما به شما استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی یا تشخیص چهره است. امکان تقلب در این دستگاه‌ها نسبت به دیگر انواع سیستم‌ها بسیار کم‌تر خواهد بود. این در حالی است که دستگاه‌های رمزی و کارتی به راحتی قابل نفوذ و هک کردن خواهند بود.

آنچه در سیستم حضور و غیاب اتاق سرور خواندید

همانطور که گفته شد، اتاق سرور یا همان server room از جمله اتاق‌های بسیار مهم در شرکت‌ها و سازمان‌های امروزی است. معمولاً اطلاعات بسیار مهم و حیاتی از شرکت‌ها و مشتریان آن‌ها در سرورهای موجود در این اتاق ذخیره می‌شوند. از این رو دسترسی افراد ناشناس به اتاق سرور می‌تواند موجب بروز فاجعه‌های غیر قابل جبران شود. به همین دلیل هم توصیه می‌شود که برای فراهم کردن امنیت لازم برای اتاق سرور از سیستم‌های هوشمند امروزی از جمله دستگاه حضور و غیاب استفاده کنید. دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور می‌تواند با دریافت هویت هر یک از افراد با توجه به تنظیمات از پیش انجام شده اجازه ورود و خروج آن‌ها را صادر کند. همچنین دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور می‌تواند تمامی امارهای مربوط به ورود و خروج را ذخیره کرده و در اختیار مدیریت و مسئولان مربوطه قرار دهد. شما می‌توانید با توجه به ظرفیت و فعالیت‌های شرکت از بهترین نوع دستگاه حضور و غیاب اتاق سرور استفاده کنید. اما اگر خواستار امنیت بالا برای اتاق سرور هستید، توصیه ما به شما استفاده از دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی و یا تشخیص چهره است.

http://ofv-co.ir/?post=14184