دستگاه حضور و غیاب دانشگاه

دستگاه حضور و غیاب دانشگاه قطعاً می‌تواند بهترین روش برای کنترل وضعیت کارکنان دانشگاه باشد. ویژگی‌های بسیاری وجود دارد که توانسته دستگاه و نرم‌افزار حضور و غیاب را برای این تقاضا بسیار کاربردی نشان دهد. امروزه استفاده از این نوع دستگاه‌ها به این دلیل بسیار رواج پیداکرده است که نظارت کاملی بر روی عملکرد کارکنان صورت می‌گیرد. ما در ادامه شمارا باقابلیت‌ها، مزایا و ویژگی‌های این دستگاه به‌صورت مختصر و مفید آشنا می‌کنیم.

انواع دستگاه حضور و غیاب دانشگاه

به خاطر بسپارید که برای انتخاب دستگاه حضور و غیاب دانشگاه در ابتدا باید به تعداد کارکنان دانشگاه، امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه و تعداد تردد کارکنان توجه کنید. در حال حاضر انواع دستگاه حضور و غیاب رمزی، دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی و دستگاه حضوروغیاب کارتی را می‌توان مورد کاربرد و استفاده قرارداد. البته ناگفته نماند که مطمئن‌ترین روش در شیوه‌های تردد کارکنان دانشگاه تشخیص هویت افراد است. به‌هرحال هر فردی تنها یک اثرانگشت منحصربه‌فرد خود را دارد و این می‌تواند بهترین روش برای کنترل و نظارت ورود و خروج کارکنان دانشگاه باشد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره چندان نمی‌تواند قابل‌اعتماد باشد که به همین دلیل، از تشخیص چهره سه‌بعدی در این شرایط استفاده می‌کنند. از لحاظ امنیتی تشخیص چهره سه بعدی بسیار گزینه مناسبی به شمار می‌آید. معمولاً دستگاه حضور و غیاب اثرانگشتی نسبت به دیگر دستگاه‌ها کیفیت و قیمت مقرون‌به‌صرفه تری دارد که بسیار مورد  کاربرد کارکنان دانشگاه قرار می‌گیرد. در برخی از مدل‌های این نوع دستگاه حضور و غیاب دانشگاه برای دریافت گزارش تردد به نصب نرم‌افزار هیچ نیازی نیست. زبان فارسی و منوی بسیار ساده نیز از جمله دلایل اصلی برای استفاده از این نوع دستگاه حضور و غیاب به شمار می‌آید.

قابلیت های دستگاه حضور و غیاب دانشگاه

انواع مدل‌های گوناگون دستگاه حضور و غیاب دانشگاه وجود دارد که شما می‌توانید به‌راحتی از قابلیت‌های هرکدام استفاده کنید. دستگاه‌های چندمنظوره که برای تشخیص اثرانگشت، پین و کارت مورداستفاده قرار می‌گیرند نیز امروزه بسیار موردتوجه قرارگرفته‌اند. عمدتاً حس‌گر تشخیص اثرانگشت این نوع دستگاه‌ها از نوع Silk ID است. البته شما در زمان خرید دستگاه‌های چند منظور حضور و غیاب باید به ظرفیت تشخیص دستگاه نیز توجه کنید. به‌هرحال در هر حوزه‌ای حتی دانشگاه، ممکن است کم‌کاری‌هایی رخ دهد که استفاده از دستگاه‌های این‌چنینی می‌تواند بسیار به‌صرفه باشد. برخی از دستگاه‌های دیگر نیز دارای کارت‌خوان است. البته این نوع کارت‌خوان را باید یک کارت‌خوان بدون تماس مدنظر داشت که برای ثبت ورود و خروج کارکنان دانشگاه گزینه ایده آلی به شمار می‌آید. اگر بودجه برای شما در این زمینه مسئله موجهی نیست می‌توانید از دستگاه‌هایی که دارای صفحه‌نمایش رنگی هستند استفاده نمایید. این نکته را به خاطر داشته باشید که حس‌گر ثبت اثرانگشت بهتر است که نوری، ضد خش و البته مهم‌تر از همه، ضد تقلب باشد و در کنار تمامی موارد باید از محافظ حس‌گر نیز استفاده کرد. از جمله قابلیت های دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب می‌تواند انتقال اطلاعات به راحتی با فلش مموری و حافظه SD باشد.

مزایای دستگاه حضور و غیاب دانشگاه

نظارت دقیق بر تردد کارکنان دانشگاه باعث ایجاد یک نظم پایدار در ساختار و مجموعه کاری این محیط می‌شود و به همین دلیل شما باید با مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب دانشگاه نیز آشنا باشید. اولین مزیت این دستگاه صددرصد ثبت و کنترل دقیق زمان تردد پرسنل دانشگاه است. این چنین قطعاً حق هیچ یک ضایع نخواهد شد. اینچنین است که با یک نظم هماهنگ و همخوان در مجموعه‌های اینچنینی رو به رو می شوید و اینگونه دیگر توجیهی بابت دیر آمدن و ترک زودهنگام وجود ندارد.

نرم افزار دستگاه حضور و غیاب دانشگاه با محاسبه و پردازش دقیق اطلاعات ورود و خروج، به راحتی می‌تواند دستمزد و حقوق پرسنل را بدون کم و زیاد نیز محاسبه نماید. اینچنین طبیعتاً هزینه‌های سازمانی نیز به شکل ویژه‌ای کاهش می‌یابند.

مدیر دانشگاه با استفاده از اطلاعات ورود و خروج کارکنان خود می‌تواند تصمیم‌گیری موفق‌تری را در شرایط گوناگون انجام دهد. به‌هرحال دستگاه اطلاعات کامل را سریع و هوشمندانه در اختیار مدیران قرار می‌دهد و به این شکل ریاست دانشگاه بدون کم و کاستی به تصمیم‌گیری خود در شرایط گوناگون خصوصاً در حوزه تشویقی و پاداش می‌اندیشد.

نحوه خرید دستگاه حضور و غیاب دانشگاه

برای خرید دستگاه حضور و غیاب دانشگاه اگر تعداد کارکنان دانشگاه بیشتر از 1500 نفر هستند، بهتر است، دستگاه‌های اثرانگشت و تشخیص چهره را انتخاب نکنید، به این دلیل که سرعت بالایی نداشته و در این شرایط دستگاه‌های کارتی را می‌توان انتخاب قابل قبولی در نظر گرفت. در محیط‌های دانشگاهی معمولاً از اتوماسیون‌های تحت وب استفاده می‌کنند که طبیعتاً، دستگاهی مورداستفاده قرار می‌گیرد که قابلیتی مانند اتصال به شبکه را به راحتی فراهم آورد. درزمان خرید دستگاه حضور و غیاب دانشگاه به هیچ عنوان نباید این‌گونه بیندیشید که دستگاه‌های خارجی قطعاً قابلیت‌های بیشتری نسبت به نوع ایرانی خوددارند؛ چراکه در برخی از موارد ثابت شده است که تولید داخل نیز مزایای بیشتری داشته است. خرید دستگاه خود یک مسئله است اما نرم افزار دستگاه و خدمات و پشتیبانی دستگاه یک مسئله دیگر، به همین دلیل باید از برند و شرکت‌هایی استفاده کنید که بدون دغدغه در طولانی‌مدت بتوانید از خدمات آن شرکت به نحو احسن استفاده کنید.

سخن پایانی

امروزه با پیشرفت فنّاوری پروسه حضور و غیاب در محیط‌های گوناگون نیز دچار تغییراتی شده است. استفاده از دستگاه حضور و غیاب دانشگاه قطعاً امروزه یک ضرورت محسوب می‌شود که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. برای خرید انواع مدل‌های گوناگون دستگاه می‌توانید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر در این زمینه استفاده کنید. به‌هرحال فروش در وب‌سایت‌های اینترنتی به مراتب بسیار کمتر از بازار سنتی است. اگر به دنبال کیفیت دستگاه باشید با عمر مفید و بالایی رو به رو خواهید شد که این خود مزیت استفاده و خرید جنس اصل و اورجینال است. با مزایا، قابلیت‌ها انواع دستگاه حضور و غیاب در دانشگاه حال که یک آشنایی مختصر پیدا کرده‌اید، می‌توانید به راحتی به استفاده از این دستگاه در طولانی مدت در محیط دانشگاهی خود به کنترل هرچه بیشتر ورود و خروج پرسنل و کارکنام خود بپردازید. اینگونه به صورت هوشمندانه تر تصمیم گیری می‌کنید تا پاداش و تشویقی حق چه افرادی است.

http://ofv-co.ir/?post=15037