گیت کنترل تردد

گیت کنترل تردد چیست؟ کارایی گیت کنترل تردد چیست و چه ویژگی باید داشته باشد؟ کدام مدل گیت کنترل تردد می‌تواند مناسب باشد؟ کدام شرکت تولید کننده گیت کنترل تردد می‌تواند انواع گیت‌های کنترل کننده تردد را طراحی و تولید کند.

سیستم‌ کنترل تردد عموما به وسیله یک گیت کنترل تردد عبور و مرور افراد را کنترل می‌کنند. یعنی آنچه که باعث کنترل کردن عبور و مرور و افراد می‌شود، گیت کنترل تردد است. گیت‌ها دارای انواع مختلفی هستند که وابسته به نوع سیستم حضور و غیاب، می‌تواند نوع گیت انتخابی متفاوت در نظر گرفته شود. برای دریافت اطلاعات و انواع گیت با ما همراه باشید.

در این مطلب قصد داریم در رابطه با انواع گیت و همچینن کارایی انواع گیت‌ها اطلاعاتی را برای شما همراهان گرامی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

گیت کنترل تردد چیست؟ ساختار گیت کنترل دسترسی به چه صورت است؟ گیت کنترل تردد چگونه عمل می‌کند؟

استفاده از گیت کنترل تردد به شما کمک خواهد نمود تا رفت و آمد و آمد و شد افراد را در مراتب مختلف دسته بندی کرده و مورد بررسی قرار دهید تا در نتیجه آن، به کنترل دقیق ورود افراد به مجموعه خود دست یافته و بتوانید امنیت نسبی را در محیط کاربری خود ایجاد کنید.

گیت کنترل تردد چیست؟

امروزه در اکثر قریب به اتفاق محیط‌های عمومی، استفاده از گیت‌های کنترل تردد را در انواع متنوع مشاهده می‌کنید.

استفاده از گیت کنترل تردد به منظور حفظ و ایجاد حریم خصوصی امن، به‌کار گرفته شده است که شما را قادر خواهد ساخت تا با پرداخت هزینه مناسب، به حفظ امنیت و حریم خصوصی محیط خود بپردازید.

گیت کنترل تردد یکی از مهم‌ترین تجهیزات کاربردی در سیستم کنترل تردد به شمار می‌آید که برای ممانعت از ورود افراد غیر مجاز به ساختمان و یا محوطه مورد نظر به کار گرفته می‌شود.

گیت کنترل تردد عموما در پنج دسته گیت تمام قد، گیت میله‌ای، گیت کنترل تردد شیشه‌ای، گیت کنترل تردد لولایی و گیت کنترل تردد گردان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ساختار گیت کنترل تردد

ساختار کلی گیت کنترل تردد بدین صورت است که از ترکیب تجهیزات الکترونیکی و مکانیکی شکل گرفته است که توسط نرم افزارهای ساخته شده مبتنی بر نیاز مشتریان، مدیریت می‌شود.

گیت کنترل تردد دارای تجهیزات پیشرفته‌ای نظیر حسگرهای بیومتریک، بردهای الکترونیکی نمایشگر و دیگر تجهیزات شناسایی هویت می‌باشند.

از مهم‌ترین قطعات به‌کار رفته در گیت کنترل دسترسی، موانع استفاده شده در آن‌هاست که مسیر تردد را مشخص نموده و از تردد افراد غیر مجاز جلوگیری می‌کنند.

عملکرد گیت کنترل تردد

عملکرد گیت کنترل تردد به دو صورت آفلاین و آنلاین انجام می‌پذیرد.

در نوع آفلاین گیت کنترل تردد، کنترل هر گیت بصورت انفرادی و جداگانه انجام می‌پذیرد اما در نوع گیت کنترل تردد آنلاین مدیریت چندین گیت کنترل تردد بصورت شبکه‌ای در مرکزی ثابت صورت می‌پذیرد.

از گیت کنترل تردد در مکان‌های متعدد نظیر فرودگاه، مترو، ادارات، راه آهن، زندان، مراکز نظامی و… استفاده می‌شود.

عملکرد گیت کنترل تردد عموما در شش حالت قابل تنظیم است:

  • عبور از هر دو سمت گیت ممنوع است: در این حالت گیت کنترل تردد از هر دو سمت قفل می‌شود و عبور از هر دو سمت غیر ممکن است.
  • عبور از هردو سمت بلامانع است: در این حالت مسیر عبور از هر دو سمت گیت کنترل تردد آزاد بوده و عملا هیچ عملکردی مبنی بر کنترل تردد افراد بر روی گیت وجود ندارد.
  • عبور از یک سمت آزاد و از سمت دیگر ممنوع است: عبور از یک طرف گیت کنترل تردد توسط سیستم، کنترل می‌شود و افراد فقط در صورت تائید مجوز عبور می‌توانند از گیت عبور کنند، اما در سمت دیگر گیت کنترل دسترسی هیچ منعی برای تردد وجود نداشته و عبور افراد آزاد است.
  • عبور از یک سمت گیت ممنوع، یک سمت تحت کنترل می‌باشد: در این حالت عبور از یک سمت گیت، امکان پذیر نیست.
  • عبور از یک سمت گیت آزاد و در سمت دیگر ممنوع است: در این حالت هیچ کنترلی بر روی گیت وجود ندارد. عبور از یک سمت آزاد و از سمت دیگر مسدود است.
  • عبور از دو سمت تحت کنترل است: در این حالت هر دو سمت گیت به سیستم کنترل تردد متصل می‌باشد. افراد برای عبور از هر دو سمت گیت باید توسط سیستم احراز هویت شده تا تردد آنان بدون منع صورت پذیرد.
http://ofv-co.ir/?post=15045