سیستم کنترل تردد پارکینگ

سیستم کنترل تردد پارکینگ چیست؟ سیستم کنترل تردد پارکینگ چه کاربردی دارد؟ سیستم مدیریت هوشمند پارکینگ چگونه فعالیت می‌کند؟

مدیریت ترافیک و تردد انواع وسایط نقلیه در جامعه امروز از اساسی ترین مسائل قابل توجه در جامعه و زندگی شهری است.

استفاده ازپارکینگ‌های عمومی در سطح شهر تا حد زیادی موجب کنترل ترافیک شهری و از بین بردن حجم غیر قابل ملاحظه تردد خودروها در سطح معابر می‌باشد.

از سمتی دیگر هر مجموعه و سازمانی که در سطح شهر فعالیت می‌کنند؛ نیازمند فضایی برای کنترل تردد و تامین امنیت خودروی  کارکنان خود می‌باشند.

استفاده از سیستم کنترل تردد خودرو در پارکینگ‌های عمومی و اختصاصی باعث از بین رفتن نگرانی هایی می‌شود که پیش از این به بررسی آن‌ها پرداختیم.

تا کنون دریافتیم که استفاده از سیستم کنترل تردد پارکینگ چطور موجب برقراری آسایش برای اعضای مجموعه شده و توانسته است تا با بهره گیری از امکانات کم ولی در جای درست، به بهینه سازی فعالیت‌های سازمانی و غیر سازمانی کمک کند.

سیستم کنترل تردد خودرو چیست؟

سیستم کنترل تردد خودرو شامل مجموعه‌ای از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری است که ورود و خروج انواع وسایط نقلیه را در پارکینگ یا هر محل مورد نظر دیگر، مورد بررسی قرار داده و تردد‌های صورت گرفته را مدیریت می‌کند.

مدیریت هوشمند پارکینگ، نیاز به نیروی انسانی را به حداقل رسانده و در بسیاری از موارد نیز، نسبت به استفاده از نیروی انسانی کاملا بی نیاز است که به تبع آن از بروز خطاهای انسانی نیز جلوگیری می‌نماید.

علاوه بر این نسبت به مدیریت سنتی تردد خودروها، سریعتر عمل کرده و از ایجاد ترافیک و صف بستن خودروها مقابل ورودی پارکینگ جلوگیری نموده است و اتلاف وقت کمتری صورت می‌گیرد.

سیستم کنترل تردد پارکینگ چه کاربردی دارد؟

از سیستم کنترل ورود و خروج پارکینگ، می‌توان در انواع پارکینگ‌ها با کاربری تجاری، اداری و خصوصی بهره برد که این موضوع از اشراف این سامانه نسبت به نیازهای بازار و جامعه حکایت دارد.

با توجه به کاربری‌های متفاوت و گوناگون سیستم کنترل تردد پارکینگ، استفاده از آن عمومیت یافته است و موجب تلاش بسیاری از متخصصان این حوزه جهت بهبود بخشیدن به فرآیند کنترل تردد پارکینگ شده است.

از مهم‌ترین موضوعات موجود در بحث مدیریت هوشمند پارکینگ، موضوع برقراری امنیت است.

استفاده از سیستم کنترل تردد در انواع مختلف، شما را در رسیدن به سطح امنیت ایده آل، بسیار یاری خواهد کرد تا از به‌کار گیری دیگر عناصر امنیت زا، بی‌نیاز شوید.

سیستم کنترل تردد خودرو چطور کار می‌کند؟

مهم‌ترین اصل موجود در تمامی سیستم‌های کنترل تردد، احراز هویت فردی است که قصد ورود به محوطه مورد حفاظت قرار گرفته را دارد.

برای ممانعت از ورود افراد غیر مجاز در سیستم کنترل تردد پارکینگ، در اکثر موارد از راهبند استفاده می‌شود.

پس از احراز هویت فرد، با استفاده از ابزارهایی که در سیستم کنترل تردد خودرو پیش بینی شده است، عامل بازدارنده تردد، غیر فعال شده و مجوز ورود فرد را صادر می‌کند که در نتیجه آن تردد فرد بدون ایجاد مشکل صورت می‌پذیرد.

عملکرد سیستم کنترل تردد خودرو به دو صورت آنلاین و آفلاین صورت می‌گیرد.

در کنترل تردد آفلاین، فرآیند کنترل تردد، توسط یک دستگاه کنترل تردد صورت می‌گیرد که در آن نیز به استفاده از نرم افزار کنترل دسترسی، نیاز نخواهد بود.

 تمامی پردازش‌ها توسط دستگاه اکسس کنترل صورت می‌گیرد.

سیستم کنترل تردد آنلاین بصورت بسیار گسترده تر و پیشرفته تری نسبت به نسخه آفلاین خود فعالیت می‌کند که در آن از تجهیزات متنوعی استفاده می‌شود تا انجام فرآیند کنترل دسترسی هرچه دقیق تر صورت پذیرد.

در این حالت، مدیریت ورود و خروج خودروها توسط نرم افزار کنترل دسترسی صورت می‌پذیرد که از طریق شبکه با  تجهیزات کنترل دسترسی به‌کار گرفته در ورودی و خروجی پارکینگ، در ارتباط است که اطلاعات موجود را پردازش کرده و دستور لازم را نسبت به هر تردد صورت گرفته اجرا می‌کند.

http://ofv-co.ir/?post=15031