دستگاه حضور و غیاب چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟

دستگاه حضور و غیاب چیست و چه خدماتی سیستم‌های حضور و غیاب ارائه می‌دهند؟ سیستم حضور و غیاب به دستگاهی گفته می‌شود که کار حضور و غیاب افراد یک سازمان یا یک شرکت به وسیله آن انجام می‌شود. سیستم حضور و غیاب به وسیله نرم افزاری که با آن ارتباط دارد، کار کنترل تردد افراد یک سازمان را انجام می‌دهد. دستگاه‌های حضور و غیاب وابسته به نوع کاربردی که دارد، دارای قیمت متنوع و متفاوتی‌اند. سیستم‌های حضور و غیاب پیشرفته درون خود نرم افزار محاسبه حقوق و دستمزد افراد درون سازمان را نیز دارند.

دستگاه حضور و غیاب چیه؟ دستگاه حضور و غیاب از جمله تجهیزات پرکاربردی است که به منظور کنترل آمد و شد کارکنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربرد اصلی سیستم‌ حضور و غیاب این است که ثبت تردد را به صورت کاری اتوماتیک درآورد تا از این طریق در وقت و هزینه نیروی انسانی صرفه‌جویی شود‌.

کاربردهای دستگاه حضور و غیاب

امروزه سیستم کنترل تردد خدمات بسیاری را به کاربران ارائه می‌دهد. از جمله مهم‌ترین کاربردهای این تجهیزات موارد زیر هستند:

  1. مدیریت چندگانه شعب

یکی از خدمات منحصربه‌فردی که سیستم ساعت زنی ارائه می‌دهد، این است که به کمک آن می‌توانید به طور همزمان به داده‌های شعب مختلف فروشگاه یا شرکت خود دسترسی داشته باشید. این کار مدیریت تمام شعب را به طور قابل توجهی آسان‌تر می‌کند.

  • محاسبه اتوماتیک کارکرد پرسنل

کاربرد دیگر دستگاه ورود و خروج جهت محاسبه اتوماتیک کارکرد پرسنل بدون نیاز به نیروی انسانی است. این دستگاه‌ها علاوه‌بر این‌که گردآوری و ثبت داده‌های مربوط به ورود و خروج‌ را آسان می‌سازند، در زمان و هزینه سازمان نیز صرفه‌جویی می‌کنند.‌

  • محاسبه و پرداخت دقیق میزان حقوق پرسنل

دستگاه کنترل ورود و خروج اطلاعات دقیقی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا به کمک آن بتوانند حقوق پرسنل را محاسبه کرده و پرداخت نمایند. توسط این تجهیزات حتی محاسبه تعداد ساعات و روزهای اضافه‌کاری کارمندان نیز امکان‌پذیر است.

  • گزارش‌گیری  راحت

از جمله دیگر خدمات دستگاه حضور و غیاب هوشمند این است که فرآیند گزارش‌گیری از نحوه عملکرد سازمان را برای مدیران بسیار ساده‌سازی می‌کند. از طریق سیستم‌ حضور و غیاب مدیران این امکان را دارند که گزارش‌های مفیدی را طی بازه‌های زمانی منظم دریافت نمایند. از جمله این گزارش‌ها می‌توان به گزارشات ورود و خروج، اضافه‌کاری پرسنل، تاخیر‌ها، غیبت‌ها، مرخصی، ماموریت هر یک از کارمندان و… اشاره کرد.

کاربردهای سیستم حضور و غیاب در محیط های مختلف

همان‌طور که گفته شد، سیستم حضور و غیاب هوش مصنوعی در مکان‌های مختلفی همچون ادارات، سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک و… کاربرد دارد. علاوه‌بر موارد ذکر شده، از این سیستم‌های امنیتی در محیط‌های زیر نیز استفاده می‌شود:

  • هتل‌ها

در هتل‌ها به منظور اطلاع از تعداد اتاق‌های خالی و اشغال شده، سیستم حضور و غیاب با هوش مصنوعی را به کار می‌برند تا رزرو اتاق و همچنین مدیریت بهینه هتل راحت‌تر شود.

  • مکان‌هایی با امنیت بالا

در نهادهای دولتی دستگاه کنترل تردد افراد کمک می‌کنند که امنیت بالایی در سازمان مربوطه برقرار شود. زیرا این تجهیزات دسترسی کارمندان به طبقات یا اتاق‌های محرمانه را به خوبی مشخص می‌سازند.

  • خوابگاه‌ها

در خوابگاه‌های دخترانه دستگاه حضور و غیاب برای ثبت زمان ورود و خروج افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. سپس اطلاعات مذکور توسط پیامک برای والدین آن‌ها ارسال می‌شود.

مروری بر آنچه خواندید

از آنجا که نظارت بر رفت و آمد کارمندان به صورت دستی کاری زمان‌بر و پرزحمت است، دستگاه حضور و غیاب افراد به جزء لاینفک مراکز تجاری، سازمانی، اداری و… تبدیل شده است. این سیستم‌های پرکاربرد را می‌توانید در نازل‌ترین قیمت و تنها با چند کلیک ساده از فروشگاه آنلاین افق فراویژن سفارش دهید.

http://ofv-co.ir/?post=15320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *