گیت کنترل تردد لولایی

گیت‌های کنترل تردد دارای انواع مختلفی است، گیت کنترل تردد لولایی یکی از انواع رایج و پر استفاده است. گیت‌های کنترل تردد لولایی که با نام انگلیسی Swing Gate امروزه جزو پر استفاده‌ترین گیت‌های کنترل تردد است.

گیت‌های کنترل کننده لولایی روند کاری تمام اتوماتیک دارند که به وسیله دستگاه کنترل تردد باز و بسته می‌شود. این نوع از گیت‌های کنترل کننده ورود و خروج به دلیل راحتی در استفاده و همچنین کاربرد مناسبی که دارند، در حال حاضر به گیت کنترل ورود و خروج فرودگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عموما این نوع از گیت‌های سوئینگ به صورت زوج – دو تایی در محیط مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای کارکرد مناسب به دلیل آن که سنسور مورد نظر که قابلیت تشخیص عابران در بغل دستگاه وجود دارد، استفاده از دو گیت وجود دارد. به دلیل آن که استفاده از گیت کنترل تردد لولایی نیاز به دوتا داریم، عرض این نوع از گیت‌ها بیشتر از دیگر گیت‌ها است.

گیت کنترل تردد لولایی چیست؟

گیت کنترل لولایی که کارکرد زیادی دارد، یکی از انواع گیت‌های تردد است. این گیت‌ها به دلیل آن که نحوه کارکرد مناسب و راحتی دارد، عموما در فرودگاه‌ها، ساختمان‌های تجاری و دیگر مراکز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دلیل آن که نام گیت لولایی کنترل تردد نامیده می‌شود، نحوه باز و بسته شدن گیت کنترل تردد است.

این گیت با نحوه باز و بسته شدن لولایی با همین نام شناخته می‌شود.

ویژگی گیت‌های کنترل تردد لولایی

گیت‌های کنترل تردد لولایی می‌تواند به روش‌های مختلفی به وسیله سیستم کنترل تردد مرکزی کنترل یا همان باز  و بسته شود، به نوعی روش‌های مختلفی برای باز و بسته کردن گیت وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به باز و بست شدن به روش اثر انگشتی، باز و بسته شدن به روش تشخیص چهره، باز و بسته شدن به روش تشخیص عنبیه چشم و… اشاره کرد.

این امکان همچنین وجود دارد که روش مورد نظر خود را برای باز و بسته شدن گیت کنترل تردد مورد استفاده قرار دهید. کافی است برای این مورد همین حالا با شرکت میانپرداز تماس حاصل کنید.

نحوه کارکرد گیت کنترل تردد لولایی

اگر بخواهیم نحوه کارکرد گیت‌های کنترل تردد لولایی را مورد بررسی قرار دهیم کافی است به چند مورد زیر دقت کنیم.

مرحله اول: تشخیص روش هویت سنجی

در این مرحله سیستم کنترل تردد سعی می‌کند با روش‌هایی که دارد، تشخیص هویت مناسب را انجام دهد و دستور برای باز یا بسته ماندن گیت را صادر کند.

مرحله دوم: انتقال دستور باز یا بسته شدن

پس از تشخیص روش و تایید هویت کاربر، دستور لازم برای باز یا بسته ماندن گیت کنترل کننده لولایی صادر می‌شود.

مرحله سوم: بازگشتن به حالت اولیه گیت

در آخرین مرحله آن است که سیستم کنترل تردد دستور بازگشتن به حالت اولیه گیت را صادر می‌کند.

نحوه استفاده از گیت لولایی کنترل تردد

گیت‌های کنترل کننده لولایی عموما در تو جهت – گیت لولایی تک جهته و گیت لولایی دوجهته طراحی و ساخته می‌شود که وابسته به محیط مورد نظر، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

میزان امنیت گیت کنترل تردد سوئینگ

یکی از مهم‌ترین مواردی که در گیت‌های کنترل تردد سوئینگ آن است که امنیت محیط مورد نظر حفظ شود. به عنوان مثال حفظ امنیت محیط و همچنین میزان انعطاف گیت‌های مورد استفاده فرودگاه، ساختمان‌های تجاری و غیره مهم است. به همین خاطر، استفاده از گیت کنترل تردد سوئینگ در این مکان‌ها لازم  و ضروری به نظر می‌رسد.

تجهیزات و لوازم گیت تردد لولایی

لوازم و تجهیزاتی که برای کارکرد مناسب یک گیت تردد سوئینگ مورد نیاز است، از قرار زیر است.

  1. منبع تغذیه
  2. سیستم کنترل تردد
  3. گیت کنترل

جنس گیت کنترل تردد

گیت‌ها و سیستم‌های کنترل تردد امکان دارد، در انواع مختلفی ساخته بشوند. به عنوان مثال گیت کنترل تردد استیل، گیت کنترل تردد پلاستیکی و… از انواع گیت‌های کنترل تردد است.

در حالت کلی گیت‌های سوئینگ کنترل تردد بسیار مقاوم و از جنس استیل است. عموما ضخامت این استیل 15 میلی‌متر است.

در حالت معمولی گیت‌های لولایی که با نام گیت کنترل تردد سوئینگ نامیده می‌شود قابلیت تردد حداقل 35 نفر در هر دقیقه را برای مخاطبان ایجاد می‌کند.

وزن گیت کنترل تردد پره‌ای

وزن گیت کنترل تردد از نوع لولایی، چیزی حدود 80 تا 100 کیلوگرم است. وابسته به آن که قرار است این گیت ثابت باشد یا پس از هر مدتی در مکانی مورد استفاده قرار گیرد، می‌توانید گیتی را انتخاب کنید که وزن مناسبی داشته باشد.

نوع باطری گیت کنترل تردد

وابسته به نیاز شما نوع باطری گیت کنترل تردد می‌تواند آمپر متناسبی داشته  باشد. اگر قرار است گیت کنترل تردد برای مدت زمان زیادی بدون نیاز به اتصال به برق، کار کند. استفاده از ups لازم و ضروری است.

پورت‌های گیت کنترل رفت و آمد لولایی

پورت‌های مختلفی را می‌توان به برای یک کنترل کننده رفت و آمد لولایی در نظر گرفت. این پورت‌ها می‌تواند بر اساس نوع کارکردی که دارند و همچنین محلی که قرار است نصب شوند، می‌تواند پورت‌های مختلفی را نیاز داشته باشد.

شما به تولید کننده گیت کنترل تردد می‌تواند پورت‌ها و نیازمندی درگاه‌های ورودی و خروجی را ارسال کنید و بر این اساس کاربرد مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید. با ما تماس بگیرید، منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم.

http://ofv-co.ir/?post=15056