هک دستگاه حضور و غیاب

چرا افراد در جستجوی روش‌هایی برای هک دستگاه حضور و غیاب هستند؟ دور زدن سیستم ساعت زنی چه فایده‌ای برای اشخاص دارد؟ در حقیقت مهم نیست که افراد چه دلیل برای هک کردن دستگاه ثبت ورود و خروج پرسنل دارند یا اینکه فایده این کار برای آن‌ها چیست. مهم این است که امکان دور زدن دستگاه حضور و غیاب وجود داشته و البته روش‌های زیادی هم برای این کار مورد استفاده قرار ‌‌می‌گیرد. مسلما برای تمام انواع دستگاه حضور و غیاب، استفاده از یک روش کارآمد نیست. اما به طور کلی باید توجه داشته باشید که به محل قرارگیری سیستم حضور و غیاب نیز توجه کنید؛ چرا که گرفتن یک انشعاب از کابل‌های اصلی دستگاه به راحتی اطلاعات سازمانی شما را در اختیار هکر خواهد گذاشت. به جز این با توجه به نوع دستگاه، نحوه تقلب در دستگاه حضور و غیاب متفاوت است. به عنوان مثال هک کردن دستگاه حضور و غیاب کارتی با جابجایی کارت، هک دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی با استفاده از چسب، دور زدن سیستم کنترل ورود و خروج تشخیص چهره توسط عکس و روش‌های هک دستگاه ثبت ساعت حضور عنبیه چشم. با این وجود خرید دستگاه‌های جدید حضور و غیاب تا حد زیادی خواهد توانست امکان هک را به صفر برساند. افق تایم با ارائه خدمات نوین در حوزه مدیریت ساعت ورود و خروج پرسنل مانند فروش انواع سیستم حضور و غیاب و نرم افزار حضور و غیاب، از اطلاعات شما محافظت ‌‌می‌کند. شما ‌‌می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشخصات انواع دستگاه ساعت زنی یا اطلاع از قیمت دستگاه حضور و غیاب به سایت افق تایم مراجعه نمایید.

نحوه هک دستگاه حضور و غیاب

آیا ‌‌می‌توان سیستم حضور و غیاب را هک کرد؟

به نظر شما هک دستگاه حضور و غیاب امکان پذیر است؟ بسیاری از افراد به دلایل متفاوت به دنبال را‌ه‌های دور زدن دستگاه ‌‌ساعت زنی مجموعه‌ها و سازمان‌های گوناگون هستند. اما آیا واقعا راهی وجود دارد که بتوان این دستگاه‌ها را دور زد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله، روش‌های متعددی برای رمزگشایی این دستگاه‌ها وجود دارد. به طور کلی سیستم‌های حضور و غیاب و ثبت ساعات ورود و خروج، یکی از سیستم‌های مهم هر مجموعه هستند. چرا که این دستگاه‌ها اطلاعات مربوط به منابع انسانی یک تیم را در خود جای داده‌‌اند. اما برای هر یک از انواع دستگاه حضور و غیاب روش خاصی برای هک وجود دارد. در ساده‌ترین حالت کارمندان ‌‌می‌توانند به راحتی نحوه تقلب در دستگاه حضور و غیاب را پیدا کنند. بنابراین آشنایی با انواع روش هک دستگاه حضور و غیاب علاوه بر کارمندان برای مدیران و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کنترل ورود و خروج نیز لازم است. چرا که با دانستن این موارد ‌‌می‌توانند از ایجاد اختلال در دستگاه و دسترسی به اطلاعات سازمانی، توسط سایر اشخاص جلوگیری کنند.

روش هک دستگاه حضور و غیاب

آیا روش هک دستگاه حضور و غیاب، یک روش ثابت و بدون تغییر است؟ باید گفت که با توجه به نوع و نحوه عملکرد آن دستگاه، روش دور زدن آن نیز متفاوت خواهد بود. مسلما نحوه تقلب در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره با روش دور زدن دستگاه ‌‌ساعت زن کارتی یکسان نیست. به عبارت دیگر شما با دانستن نحوه کارکرد و چگونگی ثبت ساعات ورود و خروج توسط دستگاه حضور و غیاب، ‌‌می‌توانید با استفاده از روش‌های مهندسی معکوس، آن دستگاه را هک کنید. اما به این نکته توجه داشته باشید که یکی از مرسوم‌ترین روش‌های برای سوء استفاده از دستگاه کنترل ورود و خروج، گرفتن یک انشعاب از کابل‌های اصلی دستگاه است. بدین ترتیب هر اطلاعاتی که در دستگاه ثبت ‌‌می‌شود از طریق آن انشعاب در سیستم هکر نیز ذخیره خواهد شد. بنابراین در همین ابتدا توصیه ‌‌می‌کنیم که فارغ از نوع سیستم حضور و غیابی که استفاده ‌‌می‌کنید؛ در انتخاب محل نصب دستگاه و همچنین محافظت از کابل‌های آن دقت کافی داشته باشید. اما اگر این مورد را هم رعایت کنید؛ باز هم ممکن است دستگاه ساعت زنی شما را دور بزنند. پس لازم است با انواع دستگاه حضور و غیاب و روش‌های هک کردن آن‌ها آشنا شوید. فرض کنید یک مدرسه از دستگاه حضور و غیاب برای مدرسه استفاده کند، اگر این دستگاه هک شود چه فاجعه‌ای رخ خواهد داد؟

دور زدن دستگاه حضور و غیاب

هک دستگاه حضور و غیاب کارتی

اگر ‌‌می‌خواهید دستگاه ثبت ساعت حضور شما خیلی راحت هک شود؛ از سیستم حضور و غیاب کارتی استفاده کنید. هک دستگاه کنترل ورود و خروج کارتی بسیار ساده است. همین که کارمندان شما از کارت ورود و خروج یکدیگر به جای هم استفاده ‌‌می‌کنند؛ در حال دور زدن سیستم حضور و غیاب کارتی مجموعه هستند. با این حال یکی از ویژگی‌های مثبت این دستگاه‌ها علاوه بر قیمت مناسب، سرعت در ثبت ساعت ورود و خروج است. در هر حال اگر قصد خرید دستگاه ساعت زن را دارید؛ حتما این مورد را هم در نظر داشته باشید. البته اخیرا روش‌های متعددی برای بهبود امنیت و رمزنگاری اطلاعات در دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی بوجود آمده که راه‌های تقلب را برای افراد سود جو بسته است. یکی از شیوه‌های رایج برای جلوگیری از هک شدن استفاده از نرم افزار حضور و غیاب ابری است که امنیت فوق العاده بالایی دارند.

هک دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی

اگر فکر ‌‌می‌کنید که هک دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی امکان ندارد؛ سخت در اشتباه هستید. یکی از ساده‌ترین روش‌های هک این گونه سیستم‌های ثبت ورود و خروج کارمندان، استفاده از اثر انگشت همکاران به جای یکدیگر است. تنها کافیست اثر انگشت همکار خود را روی یک نوار چسب داشته باشید و یا از دستکش‌های جراحی لاتکس استفاده کنید. حالا ‌‌می‌توانید خیلی راحت از اثر انگشت آن فرد استفاده کرده و به جای او ساعت ورود و خروج ثبت کنید. اما اگر شخصی قصد دور زدن سیستم حضور و غیاب اثر انگشتی و دسترسی به کل اطلاعات نیروی انسانی سازمان را داشته باشد راه سخت‌‌تری را در پیش دارد. ‌کمی‌خمیر سیلیکونی نیاز دارد تا اثر انگشت مدیری که به تمام اطلاعات ثبت شده در دستگاه دسترسی دارد را کپی کرده و یک اثر انگشت مصنوعی تهیه کند. حالا دیگر به راحتی خواهد توانست دستگاه ساعت زنی اثر انگشتی را دور بزند. با این وجود شرکت‌های ارائه دهنده سیستم‌های حضور و غیاب مانند افق تایم با استفاده از تکنولوژی‌های جدید مانند ایجاد حساسیت حرارتی در سیستم عملکردی دستگاه، از روش‌های این چنینی برای تقلب در دستگاه حضور و غیاب جلوگیری کرده‌اند.

هک دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره

هک کردن دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در گذشته به راحتی انجام ‌‌می‌شد. عملکرد سیستم ساعت زنی با چهره، بدین گونه است که الگوریتم‌های موجود در دستگاه چهره فرد را اسکن کرده، سپس نقاط و زاوایای منحصربفرد آن را شناسایی ‌‌می‌کند. در مرحله بعد این الگوی شناسایی شده با تصویر از قبل ذخیره شده مقایسه ‌‌می‌شود. بنابراین ساعات ورود و خروج پرسنل با استفاده از این روش و توسط دستگاه حضور غیاب تشخیص چهره ثبت ‌‌می‌گردد. با وجود اینکه این تکنولوژی بسیار پیشرفته است اما همیشه افرادی به دنبال راه‌های سوء استفاده از آن‌‌اند. یکی از ساده‌ترین روش‌های دور زدن دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، استفاده از عکس فرد است. بدین ترتیب دستگاه با اسکن عکس و مطابقت دادن آن با تصویر ذخیره شده قبلی، ساعت ورود و خروج را ثبت ‌‌می‌کرد. این یکی از مشکلات مهم دستگاه‌های حضور و غیاب با چهره بود. به مرور زمان تکنولوژی‌های به کار رفته در این دستگاه‌ها پیشرفته‌‌تر شد. به طوری که در حال حاضر حسگر‌های به کار رفته در برخی از مدل‌های جدید ساعت زنی با چهره، نسبت به حرارت بدن حساسیت نشان ‌‌می‌دهند. بنابراین دیگر ‌‌نمی‌توان از عکس برای ثبت ساعت ورود و خروج استفاده کرد. با این تفاسیر ‌‌می‌توان چنین برداشت کرد که اگر ‌‌می‌خواهید از بابت دقت دستگاه کنترل حضور پرسنل خود و عدم امکان تقلب در آن آسوده خاطر باشید؛ از مدل‌های جدید و شرکت‌های معتبری چون افق تایم خرید خود را انجام دهید. به دلیل تحت شبکه بودن نرم افزار حضور و غیاب تحت شبکه این گونه از نرم افزارها در خطر بیشتری برای هک شدن وجود دارند.

هک کردن سیستم حضور و غیاب

هک دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

همانطور که از نام دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم مشخص است؛ این دستگاه جهت ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان مجموعه شما عنبیه چشم آن‌ها را اسکن ‌‌می‌کند. شاید بتوان گفت که امکان دور زدن دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم تقریبا غیر ممکن است. چرا که تکنولوژی مورد استفاده در این نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب، اجازه این کار را به هکر نخواهد داد. سیستم ساعت زنی با عنبیه چشم یک نوع دستگاه بیومتریک اصلی است که در آن فرد زنده از عکس و جسم مصنوعی قابل تشخیص خواهد بود. دستگاه کنترل ورود و خروج عنبیه چشم افق تایم با استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا به عنوان یکی از دستگاه‌های حضور و غیاب غیر قابل هک شناخته ‌‌می‌شود.

دستگاه حضور و غیاب غیر قابل هک

سیستم حضور و غیاب غیر قابل هک چه نوع دستگاهی است؟ این دستگاه‌ها از چه روشی برای ثبت اطلاعات ورود و خروج کارکنان استفاده ‌‌می‌کنند؟ برخی از دستگاه‌های کنترل ساعت حضور پرسنل، با استفاده از سیستم‌های پیشرفته به کار رفته در خود تا حد ممکن امکان دور زدن و هک شدن را به صفر ‌‌می‌رسانند. این سیستم‌ها از روش‌های مختلفی برای جلوگیری از سوء استفاده از دستگاه حضور و غیاب استفاده ‌‌می‌کنند؛ یکی از این روش‌ها بهره‌گیری از تکنولوژی رمز گذری اطلاعات است. این تکنولوژی پیشرفته به مدیر مجموعه این امکان را ‌‌می‌دهد که با خیال راحت مدیریت حضور و غیاب کارکنان خود را به طور کامل به دستگاه ساعت زنی غیر قابل هک خود بسپارد. کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل با استفاده از دستگاه‌های مدرن و پیشرفته افق تایم با دقت بالای خود، مدیریت نیروی انسانی را برای شما بسیار آسان خواهد کرد. شما ‌‌می‌توانید جهت خرید انواع دستگاه حضور و غیاب و همچنین نرم افزارهای ساعت زنی به افق تایم مراجعه کنید. همچنین کارشناسان ما برای ارائه مشاوره به شما آماده هستند.

توجه داشته باشید که امکان هک کردن نرم افزار حضور و غیاب اندروید و حتی هک کردن نرم افزار حضور و غیاب ای او اس نیز وجود دارد پس حتما از مراکز معتبر و با میزان اعتبار بالا این دستگاه‌ها و نرم افزارها را خریداری کنید.

روش‌های مرسوم برای هک دستگاه حضور و غیاب کدامند؟

• گرفتن انشعاب از کابل اصلی دستگاه ساعتزنی
• استفاده از نوار چسب برای برداشتن اثر انگشت مورد نظر در دستگاه کنترل ورود و خروج اثر انگشتی
• دور زدن سیستم حضور و غیاب تشخیص چهره با استفاده از عکس

چطور می‌توان از هک سیستم حضور و غیاب جلوگیری کرد؟

• توجه به جانمایی دستگاه حضور و غیاب و پوشاندن کابل های اصلی
• استفاده از سیستم‌های جدید کنترل ساعت ورود و خروج که از حساسیت بالایی در ثبت اطلاعات برخوردارند.

http://ofv-co.ir/?post=12765

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *