دستگاه حضور و غیاب پانچی

با دستگاه حضور و غیاب پانچی تا چه حد آشنایی دارید؟ می‌دانید دستگاه حضور و غیاب پانچی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ از مشکلات محتمل پس از خرید دستگاه کارت پانچ حضوروغیاب مطلع هستید؟ قصد خرید دستگاه ساعت زن پانچی را دارید؟ پیشنهاد می‌کنیم ابتدا این مطلب را بخوانید و سپس برای انتخاب و خرید تصمیم‌گیری نمایید. از گذشته تا کنون یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران و صاحبین کسب و کار ایجاد نظم در مجموعه و شرکت‌هایشان بوده و هست. نظم در هر گروه و تیمی می‌تواند عملکرد هر فرد را چند برابر کند و در نهایت یک مجموعه را زودتر به هدف اصلی‌اش برساند. پرکاربردترین راه حل برای ایجاد نظم در بین افراد شاغل در هر کسب و کاری، استفاده از دستگاه‌های حضوروغیاب و همچنین نرم افزارهای حضور و غیاب وابسته یا مستقل از آنهاست. دستگاه حضور و غیاب پانچی اولین دستگاه ارائه شده برای کنترل تردد پرسنل است. اساس استفاده از این دستگاه‌ها کارت‌هایی است که در بین نیروها به صورت ماهانه تقسیم می‌شود. که هر فرد در زمان رفت و آمدش به مجموعه لازم است کارت خود را در اختیار داشته باشد تا دستگاه با استفاده از کد از پیش تعیین شده برای هرکدام از کارکنان او را شناخته و اطلاعات ترددش را بر روی کارت ثبت نماید. دستگاه‌های حضور و غیاب پانچی قدم بزرگی در راستای ثبت ساعت‌های ورود و خروج به صورت دیجیتال برداشته‌اند اما در زمان حال و با وجود سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند و با قابلیت دیگر کاربرد چندانی ندارند. البته شما می‌توانید هنوز هم  نمونه‌هایی از دستگاه‌های حضورغیاب پانچی را به صورت دست دوم با قیمتی ارزان در بازار بیابید.

دستگاه حضور و غیاب پانچی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب پانچی چیست؟

شاید بتوان گفت اولین و قدیمی‌ترین سیستم کنترل تردد پرسنل، دستگاه حضور و غیاب پانچی است. دستگاه حضور و غیاب پانچی جز اولین نسخه‌های معرفی شده برای کنترل و مدیریت رفت و آمدها و محاسبه امور مالی یک شرکت به شمار می‌رود. روش کار در این دستگاه بسیار راحت و آسان است. به این صورت که در کنار این دستگاه کارت‌هایی از قبل طراحی شده ارائه می‌شده است. که هر کارت به یکی از پرسنل تحویل داده خواهد شد. روی این کارت‌ها جدولی با زمانبندی ماهانه درج شده است. هر سلول نشان دهنده یک روز از ماه است که به دو بخش تقسیم بندی شده است. هر یک از این بخش‌ها جایگاهی برای ساعت ورودی و خروجی در همان روز کاری هستند. نحوه کار راه اندازی دستگاه کنترل تردد پرسنل پانچی کار سختی نیست. پس از راه اندازی دستگاه کافی است به هریک از نیروها و پرسنل مجموعه خود یکی از کارت‌های جدول‌بندی شده بدهید. تا در زمان ورود یا هنگام خروج کارتش را  روی قسمت مشخص شده قرار دهد و دستگاه پانچی حضوروغیاب این ساعات را ثبت کنند. سپس در پایان هر ماه با جمع آوری هریک از کارت‌های دستگاه حضور و غیاب پانچی به محاسبه ساعات حضور و حقوق و دستمزد کارکنان بپردازید. دستگاه پانچی ساعت زن ویژگی‌های متعددی دارد که در ادامه به آنها پرداخته‌ایم.

ویژگی‌های دستگاه حضور و غیاب پانچی

دستگاه حضورغیاب کارت پانچ نیز هم مانند سایر سیستم‌های حضوروغیاب اداری ویژگی‌های متفاوتی دارد. در دستگاه حضوروغیاب پانچی ساعات ورود و خروج کارمندان ثبت می‌شود. همچنین در دستگاه حضور و غیاب پانچی امکان تعریف شیت‌های مختلف کاری وجود دارد. در همه دستگاه‌های حضور و غیاب پانچی امکان اختصاص یک شماره برای هر شخص فراهم بود تا اطلاعات تردد هر فرد را به درستی و دقت ذخیره‌سازی کند. دستگاه‌های پانجی حضوروغیاب در کنار ویژگی‌های مثبتی که داشته‌اند دارای مشکلات زیادی هستند.

مشکلات دستگاه حضور و غیاب پانچی

مشکلات دستگاه حضوروغیاب پانچی

همانطور که گفتیم دستگاه حضورغیاب پانچی علاوه بر مزایایی که داشته است. چالش‌های فراوانی را نیز شامل می‌شد که سبب ساخت و تولید نسخه‌های پیشرفته‌تری گردید. با توجه به نحوه کار دستگاه حضور و غیاب پانچی، دستگاه هر فرد را صرفا از طریق کدی که در روز اول برایش تعریف شده است می‌شناسد. پس مشخص است که هر شخص دیگری با داشتن کد تعریف شده می‌تواند به جای دیگری ساعت بزند. و این موضوع ضربه بزرگی به ایجاد نظم در مجموعه خواهد زد. همچنین از آنجایی که این دستگاه‌ها حافظه‌ای برای ذخیره سازی اطلاعات ندارند و اطلاعات هر نیرو روی کارت خودش ثبت می‌شود امکان از بین رفتن اطلاعات ماهانه بسیار وجود دارد. زیرا با گم شدن از بین رفتن کارت همه اطلاعات تردد نیز از بین خواهد رفت.

از دیگر مشکلات و معایبی که دستگاه‌های اولیه ساعت زن پانچی داشته‌اند، محاسبات مالی طولانی مدت است. همانطور که در بالا به ان اشاره کردیم؛ در پایان هر ماه لازم است کارت‌ها از همه نیروها گرفته شود تا ساعات کاری و غیبت‌ها محاسبه شود. این روند بسیار زمانبر بوده است و همچنین دستگاه حضور و غیاب پانچی هیچ کمکی به مسئول حسابداری در اعمال این محاسبات بر روی حقوق و دستمزد کارمندان نمی‌کند.

پس از انتخاب و خرید دستگاه حضورغیاب پانچی ممکن است بازهم دچار مشکل شوید. دستگاه کنترل ورود و خروج پرسنل از نوع پانچی به دلیل نداشتن قابلیتی برای تعریف تعطیلات و مرخصی‌های ساعتی هر کدام از پرسنل بازهم شما را به یادداشت این موضوعات وادار خواهد کرد. همچنین اگر هر یک از نیروها به هر دلیلی کارت خود را یک روز فراموش کند نمی‌تواند از خدمات دستگاه استفاده کرده و اطلاعاتش را ثبت نماید.

در کارت‌های طراحی شده برای دستگاه‌ حضور و غیاب پانچی امکان مخدوش شدن و ناخوانا شدن اطلاعات نیز وجود دارد که بازهم کار ثبت دقیق رفت و آمدها را دچار مشکل خواهد کرد.

تصور کنید برای خرید دستگاه حضور و غیاب مدرسه‌ایی که مدیرش هستید، دستگاه حضور و غیاب پانچی را انتخاب کرده‌اید، از آنجایی که مخاطب اصلی این دستگاه علاوه بر معلمین و پرسنل مدرسه، دانش آموزان هستند. امکان گم شدن کارت‌هایشان بسیار وجود خواهد داشت. که این امر باعث بروز اختلال در ایجاد نظم در مدرسه‌تان خواهد شد.

و یا فکر کنید که به عنوان مدیر یک کارخانه قصد خرید دستگاه ورود و خروج پرسنل کارخانه را از نوع پانچی دارید. با توجه به اینکه به طور متوسط تعداد یک کارخانه بسیار زیاد است. هزینه تهیه کارت‌های زمانبندی به صورت ماهانه بسیار زیاد خواهد بود. همچنین این تعداد زیاد نیرو در زمان ورود و خروج در اطراف دستگاه تجمع گسترده‌ای را در پی خواهد داشت. که شما را مجبور خواهد کرد که چندین دستگاه برای نقاط مختلف کارخانه خریداری کنید.

سیستم حضور و غیاب مکانیکی چیست؟

خرید دستگاه حضورغیاب پانچی

اگر به دنبال خرید دستگاه حضورغیاب ارزان قیمت هستید، دستگاه حضورغیاب پانچی انتخاب مناسبی است اما قبل از خرید  دست نگه دارید! همانطور که در مطالب بالا به آن اشاره کردیم دستگاه حضور و غیاب کارت پانچ از جمله دستگاه‌های حضوروغیاب قدیمی و اولیه محسوب می‌شود. اگرچه ممکن است برای خرید دستگاه حضور و غیاب پانچی هزینه به مراتب کمتری را بپردازید اما لازم است دقت کنید که این دستگاه‌ها به دلیل قدمت بالایی که نسبت به سایر ورژن‌های مشابه خود دارند، کمترین امکانات ممکن را در اختیار شما خواهند گذاشت و امکان دارد بیشتر از خدمتی که برای شما دارند مشکلات زیادی از جمله خرابی زیاد و تعمیر سخت را در پی داشته باشند. همچنین به دلیل تولید و معرفی این محصول در سالهای دور ممکن است نتوانید دستگاه حضور و غیاب پانچی نو و استفاده نشده‌ای را برای مجموعه خود خریداری کنید. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید دستگاه حضور و غیاب دست دوم پانجی به سایت افق تایم سر بزنید و از نمونه‌های متعددی که برای شما عرضه کرده‌اند دیدن نمایید. چند نمونه  از پرطرفدارترین دستگاه‌های حضوروغیاب موجود در افق تایم عبارت اند از:

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره افق تایم: در دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره، با تعریف چهره هر کدام از کارکنان مجموعه‌تان امکان خطا و تقلب را به صفر خواهید رساند.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشت افق تایم: این دستگاه یکی از متداول‌ترین سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند است و با تعریف اثر انگشت هر کدام از پرسنل می‌توانید رفت و آمدهای آنها را مدیریت کنید.

توصیه می‌کنیم برای بررسی بهتر این سیستم‌های کنترل تردد پرسنل به صفحه اختصاصی هرکدام از آنها بروید. همچنین می‌توانید برای انتخاب بهتر، از دیگر خدمات افق تایم از جمله مشاوره بدون هزینه قبل خرید دستگاه حضور و غیاب و اطلاع از قیمت دستگاه حضور و غیاب با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دستگاه حضور و غیاب پانجی را از کجا بخرم؟

با توجه به قدیمی بودن این دستگاه و نداشتن قابلیت‌های کامل برای خرید توصیه نمی‌شود. شما می‌توانید برای دیدن آخرین نمونه‌های دستگاه‌های حضوروغیاب به افق تایم سر بزنید.

قیمت دستگاه حضوروغیاب پانچی چقدر است؟

دستگاه حضور و غیاب پانچی جز دستگاه‌های حضور و غیاب ارزان به شمار می‌رود.

http://ofv-co.ir/?post=12772

یک پاسخ

  1. با توجه به مطالبی که گفتین پس میشه اینطور نتیجه گرفت که این محصول یک گام موثر در راستای مدیریت سازماندهی شده عبور و مرور پرسنل داشته.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *