دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

یکی از انواع سیستم‌‌های هوشمند کنترل تردد پرسنل، دستگاه حضور غیاب عنبیه چشم(Iris Attendance Device) است. این سیستم از انواع دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است؛ یعنی بر اساس تشخیص ویژگی‌‌های بیولوژیک افراد، عمل ‌می‌کند. به عبارت دیگر دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم با استفاده از اسکن چشم پرسنل، قادر به شناسایی و احراز هویت افراد است. این سیستم به دلیل استفاده از الگوریتم‌‌های پیچیده برای اسکن عنبیه، تقریبا غیر قابل هک کردن است. در واقع “غیر قابل هک بودن” به عنوان مهم‌ترین مزیت دستگاه ساعت زنی چشمی شناخته ‌می‌شود. سایر مزایای این سیستم حضور و غیاب هوشمند عبارت‌اند از: دقت و سرعت بالا در شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل. به جز مزیت‌‌های ذکر شده، استفاده از این دستگاه دو چالش اصلی دارد؛ اول قیمت بیشتر نسبت به سایر دستگاه‌‌های کنترل تردد پرسنل و دوم احتمال بروز خطا در صورت استفاده از عینک روی چشم. با توجه به این موارد اگر قصد خرید دستگاه حضور و غیاب اسکن چشم دارید؛ لازم است پیش از خرید با متخصصین این حوزه مشورت کنید. افق تایم در این زمینه به شما مشاوره رایگان خواهد داد تا بتوانید بهترین دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم را برای سازمان‌تان خریداری کنید. همچنین جهت آشنایی با انواع سیستم حضور و غیاب و اطلاع از قیمت دستگاه کنترل ساعت ورود و خروج پرسنل به این سایت مراجعه کنید.

سیستم حضور و غیاب چشمی

سیستم حضور و غیاب چشمی چیست؟

آیا تا به حال یک دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه دیده‌اید؟ این نوع سیستم کنترل تردد پرسنل را ‌می‌شناسید؟ دستگاه حضور غیاب چشمی یک نوع سیستم بیومتریک مدیریت تردد کارکنان است. سیستم‌‌های بیومتریک بر پایه شناسایی ویژگی‌‌های بیولوژیکی افراد عمل ‌می‌کنند. بسیاری از افراد برای حفظ امنیت دیتای ورودو خروج اعضای سازمانی خود از دستگاه حضور و غیاب چشمی استفاده می‌کنند. چون فناوری به کار رفته در این دستگاه آن را از هک شدن در امان نگه ‌می‌دارد. به بیان دیگر امکان دور زدن دستگاه حضور و غیاب چشمی وجود ندارد. اگر ‌می‌خواهید در مورد روش‌‌های هک کردن دستگاه‌‌های کنترل تردد پرسنل بیشتر بدانید؛ پیشنهاد ‌می‌کنیم که از مطالب ارائه شده در صفحه ” هک دستگاه حضور و غیاب ” را بخوانید. بنابراین از سیستم حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم، بیشتر در سازمان‌‌های حساس و امنیتی استفاده ‌می‌شود. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب سازمان دولتی زیر مجموعه وزارت اطلاعات احتمالا از این نوع یا مدل پیشرفته تر آن است. اما سیستم ساعت زنی چشمی چطور کار ‌می‌کند؟

نحوه عملکرد دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

یک سیستم حضور و غیاب چشمی بوسیله اسکن عنبیه چشم  کارکنان مجموعه، احراز هویت را انجام داده و ساعت ورود و خروج پرسنل را ثبت ‌می‌نماید. بنابراین چون این دستگاه بر پایه اسکن کردن چشم افراد عمل ‌می‌کند، به آن دستگاه اسکن چشم نیز ‌می‌گویند. همچنین در اصطلاح به آن دستگاه حضور غیاب اسکن عنبیه یا سیستم کنترل تردد عنبیه هم گفته ‌می‌شود. جالب است بدانید که عنبیه چشم هر فرد مانند اثر انگشت او با افراد دیگر متفاوت است. در واقع همه انسان‌‌ها به جز اثر انگشت، در عنبیه چشم هم منحصر به فرد هستند. به طور کلی دستگاه‌‌های بیومتریک حضور و غیاب بر پایه همین ویژگی‌‌های منحصر به فرد ساخته شده‌اند. به عنوان نمونه دستگاه حضور غیاب اثر انگشتی که از انواع رایج این سیستم‌‌ها است. بر اساس یکتا بودن اثر انگشت کارکنان تشخیص هویت را انجام ‌می‌دهد. لازم به ذکر است که دستگاه حضور و غیاب چشمی نیز عملکرد مشابهی دارد.

دستگاه حضورو غیاب تشخیص عنبیه چشم

تکنولوژی به کار رفته در این سیستم نوین حضور غیاب به این صورت است که پس از تعریف عنبیه هر یک از کارکنان در حافظه دستگاه و ذخیره سازی اطلاعات پرسنل آن‌‌ها، با قرار گرفتن چشمان هر فرد در مقابل سنسورهای اسکنر دستگاه، عنبیه چشم او شناسایی شده و با نمونه‌‌های موجود در حافظه دستگاه تطبیق داده ‌می‌شود. بدین ترتیب در زمان ثبت ساعت ورود و خروج هر یک از پرسنل این فرآیند تکرار شده و اطلاعات تردد او در دستگاه ثبت ‌می‌شود. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که استفاده از نرم افزار حضور و غیاب مناسب دستگاه شما ‌می‌تواند به کارایی بیشتر آن کمک کند. نرم افزارهای کنترل تردد اطلاعات حضور و غیاب سازمانی شما را سازماندهی و ذخیره ‌می‌کنند و آن‌‌ها را در هر زمان و هر موقعیت مکانی که بخواهید؛ در اختیارتان قرار ‌می‌دهند. فارغ از این‌ مسائل دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم مزایا و معایب خاص خود را دارد؛ که لازم است از آن آگاه شوید.

مزایا و معایب دستگاه حضور غیاب تشخیص عنبیه

به نظر شما یک دستگاه کنترل تردد پرسنل بوسیله عنبیه چشم، چه مزایا و معایبی دارد؟ شاید بتوان گفت که شاخص‌ترین مزیت سیستم حضور و غیاب چشمی، عدم امکان دور زدن آن است. خوشبختانه هنوز روشی برای هک کردن دستگاه حضورو غیاب تشخیص عنبیه چشم پیدا نشده است. بنابراین ‌می‌توانید از بابت امنیت سیستم حضور و غیاب سازمان خود آسوده خاطر باشید. این سیستم هوشمند کنترل تردد پرسنل با استفاده از الگوریتم‌‌های پیچیده ای که دارد امکان تقلب را به طور کامل از بین برده است. بنابراین ‌می‌توان مزایای دستگاه حضور غیاب عنبیه چشم را به صورت زیر نام برد:

  • عدم امکان هک کردن سیستم حضور و غیاب چشمی
  • دقت بالا در ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته اسکن عنبیه چشم
  • سرعت زیاد در شناسایی عنبیه چشم کارکنان و ثبت ساعت حضور و غیاب آن‌‌ها

سیستم حضور و غیاب با عنبیه علی‌رغم مزایای فوق، معایبی هم دارد که لازم است از آن‌‌ها مطلع باشید. در زیر به معایب سیستم حضور و غیاب اسکن چشم اشاره ‌می‌گردد:

  • قیمت زیاد دستگاه حضورغیاب چشمی نسبت به سایر انواع دستگاه بیومتریک کنترل تردد پرسنل
  • احتمال خطا در شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل، در صورت استفاده از عینک. البته این مشکل با دقت به موارد ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه و کمک گرفتن از کارشناسان شرکت فروشنده، قابل حل است.

با توجه به موارد فوق و مزایا و معایب ذکر شده، به نظر شما برای خرید دستگاه حضور غیاب چش‌می‌باید به چه نکاتی دقت کرد؟

دشتگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه

خرید دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

اگر تصمیم گرفتید که برای مدیریت بهتر پرسنل سازمان خود از دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چشم استفاده کنید. باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. به عنوان اصلی‌ترین نکته پیشنهاد ‌می‌شود که پیش از خرید دستگاه حضور غیاب عنبیه چشم حتما با کارشناسان متخصص در این حوزه مشورت کنید. شرکت افق تایم با تکیه بر سال‌‌ها تجربه موفق در حوزه انواع خدمات مدیریت حضور و غیاب پرسنل، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما جهت انتخاب بهترین سیستتم کنترل تردد کارکنان است. همچنین شما ‌می‌توانید در زمینه کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوامل موثر بر قیمت سیستم حضور و غیاب چشمی به صفحه ” قیمت دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم” مراجعه کنید.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص عنبیه چیست؟

این دستگاه ار انواع سیستم‌های بیومتریک کنترل تردد کارکنان است. اساس عملکرد این سیستم بر پایه اسکن عنبیه چشم پرسنل استوار است.

شاخص‌ترین مزیت سیستم کنترل تردد اسکن چشم کدامست؟

الگوریتم دقیق و پیشرفته به کار رفته در این دستگاه؛ غیر قابل هک شدن است. این ویژگی مهم‌ترین مزیت دستگاه حضور و غیاب چشمی است.

http://ofv-co.ir/?post=13005

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *