دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

شیوه‌های متفاوتی برای حضور و غیاب کارکنان وجود دارد، یکی از بهترین روش‌‌ها استفاده از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. با استفاده از دستگاه‌های بیومتریک حضور و غیاب چالش‌های هک شدن دستگاه حضور و غیاب به صفر نزدیک می‌شود. شیوه کارکرد این دستگاه‌ها به نحوی است که با استفاده از دریافت یک سری پارامترها که وابسته به هر شخص متفاوت است و جز مواردی است که در هر فرد منحصر به فرد است، حضور و غیاب یا همان تعیین هویت را انجام می‌دهند. استفاده کردن از این سیستم‌‎های تشخیص افراد عموما در محیط‌ها و فضایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از حساسیت بالایی برخوردار است و وجود هر گونه نا هماهنگی و اشتباه می‌تواند مشکلات بزرگی را به وجود آورد. مثل مراکز نظامی. این دستگاه‌ها نرم افزار متفاوتی دارند و فارغ از نرم افزار حضور و غیاب رایج، نیاز به نرم افزارهای دیگری برای روش تشخیصی کاربران هستند، نرم افزاری که روش تشخیص افراد را مشخص می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چیست؟

دستگاه‌های بیومتریک حضور و غیاب به دسته‌ای از دستگاه‌های ساعت زنی گفته می‌شوند که با استفاده از الگوریتم‌های خاص، اقدام به تشخیص افراد می‌کنند. این دستگاه‌ها با دریافت یک سری از پارامترها که وابسته به هر فرد متفاوت است کار خود را پیگیری می‌کنند. به عنوان مثال در گونه‌ای از این دستگاه‌ها که با نام دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی شناخته می‌شود، به وسیله تشخیص الگوی اثر انگشت که برای هر فرد یکتا است اقدام به شناسایی افراد می‌کند. پارامترهای مختلفی در دستگاه‌های حضور و غیاب اثر انگشتی وجود دارد که به واسطه آن این دستگاه‌ها می‌توانند تشخیص کارکنان و افراد را به راحتی انجام دهند که از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اسکن اثر انگشت
 • اسکن الگوی کف دست
 • اسکن چهره
 • اسکن عنبیه چشم
 • سیگنال‌های مغز و قلب

شیوه کار دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

نحوه کارکرد این نوع از سیستم‌های حضور غیاب در عین مشترک بودن، مانند یک دیگر است. در تمامی این دستگاه‌ها که با نام دستگاه‌های بیومتریک شناخته می‌شوند، یک عنصر یا یک مشخصه وابسته به نوع الگوریتم تشخیصی دستگاه انتخاب و بر آن اساس روند صحت سنجی کاربران یا کارکنان انجام می‌شود. خوبی استفاده از این نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب آن است که میزان دور زدن دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک نسبت به دیگر دستگاه‌ها بسیار ناچیز است و عددی نزدیک به صفر است.

چرا استفاده از دستگاه‌های ساعت زنی بیومتریک

استفاده از این نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب که یکی از ویژگی‌های طبیعی بدن انسان را برای تشخیص ورود و  خروج مورد سنجش قرار می‌دهد باعث می‌شود که میزان نفوذ پذیری به این دستگاه‌ها و هک شدن آن نزدیک به صفر شود. از طرفی داده‌های جمع آوری شده توسط این نوع از روش اعتبار سنجی برای ورود و خروج باعث می‌شود که داده‌های به دست آمده دارای میزان اعتماد بالاتری نسبت به دیگر روش‌ها باشد و همین مورد از اصلی‌ترین دلایل انتخاب این نوع از دستگاه‌ها است.  می‌توان با استفاده از نرم افزار حضور و غیاب تحت وب به راحتی داده‌های به دست آمده را در شبکه خصوصی خود به اشتراک گذاشت و تمامی افراد از آن استفاده کنند.

در حالت کلی می‌توان موارد زیر را جزو خوبی‌های حضور و غیاب به صورت بیومتریک در نظر گرفت.

 • عدم هک دستگاه
 • کارایی بدون مشکل و مورد
 • استفاده از شیوه‌های نوین تشخیص افراد
 • مورد استفاده در تمامی محیط‌ها
 • امنیت بالا
 • کارایی سریع و حرفه‌ای
 • و…

کارایی دستگاه‌های بیومتریک حضور و غیاب

سیستم‌های حضور و غیاب بیومتریک به دلیل دارا بودن امنیت بالا و همچنین استفاده از روش‌های نوین در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین و مناسب‌ترین روش‌های تشخیص ورود و خروج افراد است. به دلیل کارایی مناسب و حرفه‌ای این نوع از سیستم‌های حضور و غیاب، استفاده از این روش تشخیصی کارکرد مناسب و حرفه‌ای دارد.

انواع دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک دارای انواع مختلفی است که وابسته به نوع روش تشخیصی آن هر کدام می‌تواند دارای مزیت و معایب خاص خود باشد، در ادامه به بررسی انواع دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک خواهیم پرداخت.

دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی: این دستگاه از طریق حسگرهای خود و الگوریتم‌‌های داخلی اقدام به صحت سنجی کاربران می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره: این نوع از دستگاه هم همان طور که از نامش مشخص است با استفاده از تشخیص چهره افراد اقدام به انجام حضور و غیاب می‌کند.

دستگاه حضور و غیاب سیگنال‌های قلب و مغز: در این دستگاه که بیشتر در مناطق خیلی حساس مورد استفاده قرار می‌گیرد، با استفاده از دستگاه‌ها میزان درصد خطا و همچنین وجود مشکل صفر خواهد بود.

دستگاه‌ حضور و غیاب عنبیه چشم: در این نوع دستگاه‌ معیار اصلی برای تشخیص، عنبیه چشم است که این روش هم کارایی عالی و مناسبی دارد.

دستگاه حضور و غیاب اسکن کف دست: در این شیوه دستگاه از اسکن کف دست برای تشخیص افراد استفاده می‌کند.

مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب بیومتریک

استفاده از این شیوه حضور و غیاب افراد به شما کمک می‌کند که بدون چالش و بدون درگیر شدن با مشکلات دیگر دستگاه‌ها مانند دستگاه حضور و غیاب کارت پانچ بتوانید در مدت زمان کوتاهی حضور و غیاب شرکت و سازمان خود را به سر انجام برسانید. از جمله زیبایی‌ها و مزیت‌های این دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قدرت شناسایی سریع افراد (در مدت زمان بسیار کوتاه)
 • هزینه کمتر نسبت به دیگر دستگاه‌ها
 • امنیت بالا و کاهش میزان خطر تقلب در دستگاه‌های حضور و غیاب
 • عدم اصطکاک کاربران با دستگاه
 • عمر طولانی
 • و…

معایب دستگاه بیومتریک ساعت زنی

شاید جالب باشد که بدانید دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک هیچ گونه عیبی ندارند و از این دستگاه‌ها می‌توان به عنوان بهترین دستگاه‌های غیاب و حضور در بازار نام برد.

دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک برای چه شرکت‌هایی مناسب است؟

عموما افراد و شرکت‌هایی از این شیوه حضور و غیاب استفاده می‌کنند که نیاز زیادی به کسب  اطلاعات دقیق و جامع از پرسنل خود دارند. به عنوان مثال در یک مدرسه استفاده از دستگاه حضور و غیاب مدرسه که به این شیوه کار کند می‌تواند بسیاری از چالش‌ها را کاهش دهد. عموما در محیط‌های نظامی از دستگاه حضور و غیاب نظامی بیومتریک رایج و مرسوم است.

در حالت کلی هر جایی که کسب اطلاعات دقیق و سریع برای ما مورد نیاز باشد می‌توان از این نوع دستگاه استفاده کرد.

خرید دستگاه ساعت زنی بیومتریک

برای خرید دستگاه حضور و غیاب بیومتریک کافی است همین حالا با شماره‌های موجود در وب سایت تماس حاصل کنید، همکاران ما در مجموعه افق تایم آماده ارائه خدمات به شماست. همچنین می‌توانید از قیمت دستگاه حضور و غیاب مطلع شوید.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چه مزایتی دارد؟

مهم‌ترین عامل و وجه تمایز دستگاه ساعت زنی بیومتریک با سایر محصولات، ثبت اطلاعات تردد هر فرد بر اساس ویژگی های منحصر به فردش است.

دستگاه حضور و غیاب بیومتریک را از کجا بخرم؟

اگر به دنبال دستگاه حضور و غیاب ارزان بیومتریک هستید، به افق تایم سر بزنید.

http://ofv-co.ir/?post=12767

یک پاسخ

 1. یکی از این دستگاه‌ها برای محل کارمون خریداری کردن، اگر از شما خرید نکرده باشیم برای راه اندازی دستگاه تشریف میارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *