قیمت دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

در حالت کلی باید گفت که قیمت دستگاه حضورو غیاب با عنبیه چشم نسبت به سایر انواع سیستم کنترل تردد پرسنل، بیشتر است. این دستگاه برای مدیریت ساعت ورود و خروج پرسنل سازمان از فناوری بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌کند. بنابراین قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی مانند قیمت سیستم حضور و غیاب با چهره، نسبتا بیشتر از سایر سیستم‌های رایج مدیریت حضور و غیاب پرسنل است. یکی از مهم‌ترین علت‌های گران قیمت بودن این سیستم بیومتریک حضور و غیاب، عدم امکان دور زدن و تقلب در آن است. چرا که هر شخصی دارای یک عنبیه چشم منحصر به فرد و یکتا است. بنابراین با خرید این دستگاه هرگز به مشکلاتی مثل هک کردن دستگاه حضور و غیاب بر نخواهید خورد. اما عوامل دیگری نیز در میزان قیمت دستگاه حضور غیاب عنبیه چشم موثرند. مهم‌ترین این عوامل عبارت اند از:

  • ظرفیت ذخیره سازی برای عنبیه چشم
  • فاصله تشخیص عنبیه
  • تعداد عنبیه شناسایی شده در دقیقه
  • کشور سازنده سیستم حضور غیاب
قیمت دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی

به نظر شما قیمت سیستم حضور و غیاب با عنبیه چشم بر چه اساسی تعیین می‌شود؟ چرا برخی از دستگاه‌های کنترل تردد پرسنل با عنبیه از بعضی مدل‌های دیگر گران ترند؟ تکنولوژی به کار رفته در سیستم حضور و غیاب بوسیله عنبیه بسیار پیشرفته و پیچیده است. در این سیستم‌ها دستگاه بر پایه الگوی عنبیه چشم هر فرد، ساعت ورود و خروج او را ثبت می‌نماید. اما اینکه این سیستم دقیقا چگونه حضور و غیاب سازمان را مدیریت می‌کند و چه مزایایی دارد را در صفحه “دستگاه حضور و غیاب با عنبیه چشم” بخوانید. در باب قیمت این سیستم هوشمند ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان باید گفت پارامترهای بسیاری در میزان نرخ دستگاه حضور غیاب چشمی ‌اثر دارد. عواملی که دانستن آن‌ها به شما کمک می‌کند که بهترین دستگاه حضور و غیاب را برای مجموعه خود تهیه کنید. برای خرید دستگاه حضور و غیاب برای سازمان خود اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید؛ انتخاب مناسب‌ترین سیستم است. ممکن است لازم نباشد با پرداخت هزینه زیاد یک دستگاه حضور و غیاب گران قیمت تهیه کنید. پس توصیه می‌شود که قبل از خرید با مشاوران افق تایم ارتباط بگیرید. با این حال باید به این مسئله اشاره کرد که به طور کلی هرچه قابلیت‌های جانبی دستگاه حضور و غیاب بیشتر شود؛ قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. مسلما دستگاهی که به جز سیستم شناسایی عنبیه چشم از یک روش ساده اما کارآمد دیگر مانند سیستم حضور و غیاب کارتی استفاده کند؛ پر قابلیت‌تر شناخته شده و گران قیمت‌تر است. همچنین آنچه باعث افزایش قیمت این گونه از سیستم‌های حضور و غیاب نسبت به دیگر مدل‌های سیستم‌های حضور غیاب می‌شود؛ غیر قابل هک بودن دستگاه حضور و غیاب چشمی است. چرا که به دلیل یکتا بودن عنبیه چشم هر فرد و متفاوت بودن آن با عنبیه فرد دیگر، امکان دور زدن الگوریتم‌های پیچیده مورد استفاده در این دستگاه برای شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان تقریبا محال خواهد بود. به عبارت دیگر هک کردن دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم غیر ممکن است. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که برای اطمینان از امنیت دیتای سازمان‌تان از یک نرم افزار حضور غیاب جامع و کامل استفاده کنید. این نرم افزارها به شما این امکان را می‌دهند که در هر جا که هستید؛ به صورت کامل ورود و خروج کارمندان‌تان را تحت کنترل داشته باشید. فارغ از این موارد باید بدانید که دقیقا چه عواملی بیشترین تاثیر را در هزینه سیستم حضورغیاب عنبیه چشم دارد؛ در ادامه به برخی از مهم‌ترین این موارد اشاره می‌گردد.

عوامل موثر بر قیمت دستگاه حضور و غیاب چشمی

میزان ظرفیت حافظه دستگاه حضور و غیاب عنبیه

هر دستگاه حضور و غیاب چشمی ‌توانایی ذخیره تعداد خاصی عنبیه را دارد. مسلما هر چه حافظه دستگاه برای ذخیره عنبیه چشم افراد بیشتر شود؛ قیمت سیستم ساعت زنی با عنبیه بیشتر می‌شود.

فاصله لازم برای تشخیص عنبیه پرسنل

این عامل تقریبا در قیمت همه انواع سیستم حضور و غیاب بیومتریک اثرگذار است. اینکه سنسورهای موجود در دستگاه تا چه فاصله‌ای قابلیت شناسایی و ثبت ساعت ورود و خروج کارکنان را داشته باشند؛ بسیار حائز اهمیت است. بر این اساس باید گفت که قیمت دستگاه کنترل تردد پرسنل چشمی که از فاصله دورتر قابلیت ثبت و کنترل ورود و خروج کارکنان را دارد از دستگاهی که در فاصله کمتر قادر به تشخیص عنبیه است؛ بیشتر خواهد بود.

تعداد عنبیه شناسایی شده در هر دقیقه

دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشم سازمان شما در هر دقیقه ساعت ورود و خروج چند نفر از پرسنل‌تان را ثبت و ضبط می‌کند؟ آیا افراد برای ثبت حضور و غیاب‌شان باید مدت زیادی در صف بمانند؟ طبیعتا هر چه تعداد عنبیه شناسایی شده در هر دقیقه توسط دستگاه بیشتر باشد؛ سرعت ذخیره اطلاعات در سیستم بیشتر شده و در نتیجه قیمت سیستم ساعت زنی چشمی نیز افزایش خواهد داشت.

تعداد عنبیه شناسایی شده در هر دقیقه

کشور تولید کننده دستگاه

به طور کلی در قیمت گذاری هر کالایی، کشور سازنده و نام برند تولید کننده آن محصول تاثیر زیادی دارد. دستگاه حضور و غیاب عنبیه چشمی که قصد خرید آن را دارید؛ ساخت کدام کشور است؟ سیستم‌های حضور و غیاب موجود در بازار کشور ما اغلب ساخت کشور چین و کره هستند. بنابراین اینکه چه برندی را برای خرید دستگاه ساعت زنی با عنبیه انتخاب می‌کنید بر قیمت آن موثر خواهد بود.

 

چرا قیمت دستگاه حضور و غیاب با عنبیه چشم از سایر انواع سیستم کنترل تردد پرسنل بیشتر است؟

غیر قابل هک بودن دستگاه حضور و غیاب چشمی به دلیل عدم امکان دور زدن الگوریتم‌های پیچیده دستگاه برای ثبت ساعت ورود و خروج، قیمت این سیستم نسبت به سایر سیستم‌های کنترل حضور و غیاب بیشتر است.

چه عواملی نرخ دستگاه حضورغیاب چشمی را تعیین می‌کند؟

میزان حافظه دستگاه جهت ذخیره سازی عنبیه، تعداد عنبیه قابل شناسایی در هر دقیقه، کشور سازنده و برند دستگاه، فاصله تشخیص عنبیه و ثبت ساعت ورود و خروج.

http://ofv-co.ir/?post=12987

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *