دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا یک سیستم نوین جهت ثبت تردد پرسنل است. این دستگاه ساعت ورود و خروج کارکنان را بر اساس الگوی صدای هر یک از شاغلین در سازمان، ثبت می‌کند. بر این اساس می‌توان گفت که مهم‌ترین کاربرد سیستم حضور و غیاب با صدا، استفاده از آن در سازمان‌هایی است که به دقت و سرعت بالا نیاز داشته و محیط نسبتا آرامی دارند. از باب قیمت دستگاه حضور و غیاب نیز باید به این نکته اشاره کرد که به طور کلی نوع و نحوه عملکرد تاثیر زیادی بر قیمت سیستم حضور و غیاب دارد. دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا دو نوع اصلی دارد برخی دستگاه‌ها عین عبارت را با الگوی صدا تطبیق می‌دهند و برخی دیگر تنها به مقایسه فرکانس‌های صوت می‌پردازند که قیمت این دو نوع با هم یکسان نیست. بنابراین باید قبل از خرید دستگاه ثبت ورود و خروج کارکنان با صدا، دقت کرد که چه نوع دستگاهی مناسب سازمان شماست. همچنین باید توجه داشته باشید که مرکزی که از آن سیستم کنترل تردد پرسنل خریداری کردید؛ خدمات پشتیبانی خوبی داشته باشد. افق تایم با تکیه بر تجربه و تخصص چندین ساله خود کلیه خدمات مربوط به حضور و غیاب کارکنان اعم از فروش انواع دستگاه حضور و غیاب هوشمند و همچنین عرضه انواع نرم افزار کنترل تردد پرسنل را به شما ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت نرم افزار حضور و غیاب و مشاوره خرید می‌توانید از سایت افق تایم دیدن کنید.

حضور و غیاب با تشخیص صدا

معرفی دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

تا به حال اسم دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا را شنیده‌اید؟ به نظر شما یک سیستم ثبت ساعت ورود و خروج کارمندان بوسیله تشخیص صدا چگونه عمل می‌کند؟ یکی از سیستم‌های نوین برای کنترل ساعت حضور کارکنان، دستگاه ثبت ورود و خروج پرسنل بوسیله تشخیص صدا است. در یک تعریف ساده درباره نحوه عملکرد سیستم حضور و غیاب با صدا باید گفت که این دستگاه با استفاده از ذخیره یک نمونه از صدای فرد و مقایسه آن با صدایی که در هر بار می‌شنود؛ ساعت ورود و خروج کارمندان را ثبت می‌کند. به عبارت دیگر در ابتدای تعریف مشخصات کارکنان در دستگاه، هر یک از پرسنل یک جمله یا عبارت را بیان می‌کنند و دستگاه آن را به عنوان الگوی صدای آن نیروی انسانی در حافظه خود ضبط می‌کند. پس از آن هر زمان که شخص مورد نظر قصد ورود و خروج به سازمان را دارد؛ با بیان جمله مورد نظر ویژگی‌های صوت او از قبیل لحن، آهنگ و تن صدا، هویت فرد مشخص شده و ساعت حضور وی در دستگاه ثبت خواهد شد. در این جا ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که اصولا صدای هر فرد بوسیله ترکیب فرکانس‌های مختلف در بیان عبارات و جملات منحصربفرد خواهد بود. همچنین دستگاه‌های کنترل تردد پرسنل با تشخیص صدا، به دو صورت می‌توانند صدا را با الگوی اولیه تطبیق دهند؛ بعضی از سیستم‌های ثبت حضور کارکنان با صدا، به عبارت و واژه بیان شده حساسیت دارند و لازم است فرد برای احراز هویت عینا همان عبارت اولیه در هنگام ثبت الگو را بیان کند. اما برخی دیگر از این دستگاه‌ها به واژه‌ها و عبارات حساس نبوده و فقط به الگوی صدا توجه دارند. در حقیقت دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا الگوی صدای فرد را تشخیص داده و بر اساس آن ورود و خروج پرسنل را مدیریت می‌کند. این سیستم مدرن ثبت ساعات حضور کارکنان، در مجموعه‌های مختلف کاربرد دارد.

سیستم حضورغیاب تشخیص صدا

کاربرد دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

به نظر شما دستگاه ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل با صدا برای چه سازمان‌ها و مراکزی کاربرد دارد؟ چرا مدیران از این دستگاه حضور و غیاب برای مدیریت ساعات حضور نیروی انسانی خود استفاده می‌کنند؟ این گونه دستگاه‌ها برای چه مراکزی کاربردی نیست؟ به طوری کلی باید گفت که سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا، در تمام سازمان‌هایی که در آن‌ها سرعت و دقت در ثبت اطلاعات پرسنل اهمیت دارد؛ کاربردی خواهد بود. به عنوان نمونه برای یک سازمان اداری مانند بانک، می‌توان از دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا استفاده کرد. به بیان دیگر باید گفت که دستگاه حضور و غیاب بانک می‌تواند از سیستم تشخیص صدا استفاده کند. به طور معمول در بانک‌ها در ابتدای شروع ساعت کاری تعداد نیروها کم بوده و محیط کار آرام و به دور از شلوغی است. ضمن اینکه اغلب کارمندان با هم و در یک ساعت مشخص در محل کار حاضر می‌شوند. بنابراین دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا به راحتی می‌تواند الگوی صدای فرد را تشخیص داده و ساعت حضور را ثبت نماید. باید توجه داشته باشید که استفاده از سیستم حضور غیاب با صدا برای مراکزی که سر و صدای زیادی در محیط وجود دارد یا تعداد پرسنل زیاد است. آنچنان کاربردی نخواهد بود. به عنوان مثال استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارخانه با تکیه بر فناوری تشخیص صدا، به دلیل محیط پر سر و صدا و شلوغ کاربرد زیادی نخواهد داشت. ضمن اینکه استفاده از سیستم ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل با صدا ممکن است به خودی خود تولید صدا کند. بنابراین برای استفاده در سازمان‌هایی مانند استارت آپ‌ها مناسب نیست. این گونه شرکت‌ها معمولا محل‌هایی هستند که افراد شاغل در آن‌ها در ساعات متغیری در محل کار حاضر شده و ساعت ورود و خروج اعضای یک استارت آپ با یکدیگر هماهنگ و همزمان نیست. همچنین اعضای یک تیم استارت آپی برای انجام فعالیت‌های روزانه خود به تمرکز و محیطی آرام نیاز دارند. دستگاه حضور و غیاب استارت اپ نباید موجب بر هم زدن آرامش حاکم بر شرکت شود. بنابراین ممکن است وجود یک سیستم حضور و غیاب تشخیص صدا که از یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است؛ تا حدی تمرکز افراد را از بین ببرد. با این حال باید به این نکته نیز اشاره کرد که کاربرد دستگاه کنترل تردد پرسنل با صدا بسیار گسترده است. همچنین هر یک از انواع این سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند بیومتریک قیمت متفاوتی خواهند داشت.

دستگاه حضوروغیاب با شناسایی صوت

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

با توجه به امکانات و قابلیت‌های جانبی دستگاه حضور و غیاب با صدا، قیمت آن‌ها متفاوت خواهد بود. در واقع قیمت سیستم حضور و غیاب با صدا بر اساس مدل و نحوه عملکرد آن متفاوت است. معمولا دستگاه‌هایی که بر تطبیق عینی عبارت ذخیره شده به عنوان نمونه، حساسیت دارند؛ درصورت نداشتن قابلیت‌های دیگر، قیمت کمتری دارند. در مقابل اگر دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا تنها توسط مقایسه الگوی صدا با نمونه اولیه، ساعت حضور پرسنل را ثبت کند؛ قیمت بیشتری خواهند داشت. بنابراین می‌توان گفت که قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا با توجه به قابلیت‌ها و امکانات دستگاه مشخص می‌گردد.

خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا

اگر شما هم قصد خرید دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا دارید؛ لازم است به نکات مهمی‌ ‌توجه داشته باشید. برای خرید هر نوع سیستم کنترل ساعت حضور کارکنان خود اول از هر چیز باید دقت کنید که دستگاه مناسب سازمان خود را خریداری کنید. خرید دستگاه حضور و غیاب ناماسب ممکن است شما را با عدم کارایی مطلوب مواجه کند. همچنین باید دقت کنید که شرکتی که از آن دستگاه کنترل تردد پرسنل می‌خرید؛ خدمات پس از فروش مناسبی ارائه دهد. تا در صورت ایجاد مشکل در سیستم و نیاز به تعمیر دستگاه حضور و غیاب با دردسر زیادی روبرو نشوید. البته اگر می‌خواهید از بابت حفظ دیتای ساعت ورود و خروج کارمندان تان آسوده خاطر باشید از نرم افزار حضور و غیاب استفاده کنید. فرض کنید شما یک دستگاه حضور و غیاب برای استارت آپ خود خریده‌اید؛ در استارت آپ‌ها برخی از افراد به صورت دورکاری مشغول به فعالیت هستند. حال اگر در کنار خرید یک سیستم ثبت تردد هوشمند برای پرسنل تان، یک نرم افزار حضور و غیاب دورکاری هم تهیه کنید؛ دیگر هیچ وقت اطلاعات مهم سازمان خود را از دست نخواهید داد.

سیستم حضور و غیاب با صدا چطور عمل می‌کند؟

شیوه عملکرد این دستگاه بر اساس مقایسه الگوی صدای فرد که در ابتدا ذخیره کرده است و صدایی که در زمان ثبت ساعت حضور کارکنان تشخیص می‌دهد؛ می‌باشد.

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت این سیستم هوشمند حضور و غیاب بر اساس نوع مدل و نحوه عملکرد آن در ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل مشخص می‌گردد.

http://ofv-co.ir/?post=12851

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *