دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

اگر سازمان تازه تاسیسی دارید و به فکر کنترل تردد پرسنل خود با استفاده از یک سیستم ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل هستید؛ دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی بهترین انتخاب برای مجموعه شماست. باتوجه به اینکه امکان جعل اثرانگشت در دستگاه‌های اثرانگشتی وجود دارد، بعضی از سازمان‌ها استفاده از دستگاه‌های ورود و خروج کارتی را ترجیح می‌دهند. این دستگاه از طریق تماس کارت تردد افراد با سنسورهای تعبیه شده، ساعت ورود و خروج را ثبت می‌نماید. با توجه به نوع کارت، عملکرد دستگاه کمی متفاوت خواهد بود؛ برخی از کارت‌های تردد دارای بارکد منحصربفرد متعلق به هر شخص هستند و برخی دیگر برای شناسایی و ثبت اطلاعات از میدان مغناطیسی استفاده می‌کنند. سیستم حضور و غیاب کارتی تماسی کاربردهای زیادی دارد ولی شاید بتوان گفت که مهم‌ترین کاربرد این دستگاه استفاده در سازمان‌های کم تردد با تعداد پرسنل کم است؛ البته بسیاری از مراکز صنعتی مانند کارخانه‌ها نیز از این سیستم به عنوان دستگاه ساعت زنی کارخانه استفاده می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین علل رایج بودن این دستگاه قیمت مناسب آن است. حتی شاید بتوان گفت که قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی پایین است. اما نکته قابل توجه این است که بهتر است قبل از خرید سیستم کنترل ورود و خروج کارتی تماسی پرسنل با کارشناسان این حوزه مشورت کرده و بهترین مدل را برای سازمان‌تان تهیه کنید. همچنین توصیه می‌شود که به جهت اطمینان از حفظ اطلاعات سازمانی و جلوگیری از معدوم شدن آن، حتما از یک نرم افزار حضور و غیاب نیز در کنار دستگاه کنترل ساعت ورود و خروج کارکنان استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت دستگاه حضور و غیاب و هزینه نرم افزار ثبت تردد پرسنل به افق تایم مراجعه کنید.

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی چیست؟

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی چیست؟

یکی از انواع رایج سیستم‌های حضور و غیاب ارزان دستگاه کنترل تردد پرسنل با کارت است. این دستگاه به دلیل راحتی در استفاده و همچنین قیمت مناسب بسیار مورد توجه سازمان‌های موجود در ایران است. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که سیستم حضور و غیاب کارتی خود به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم می‌شود. در این مقاله به ذکر توضیحاتی در مورد نوع تماسی سیستم حضور و  غیاب کارتی خواهیم پرداخت. این گروه از دستگاه‌های کارتی کنترل تردد پرسنل، به دلیل نوع کارتی که توسط آن احراز هویت انجام می‌شود با دستگاه حضور و غیاب کارتی بدون تماس متفاوت‌اند. در مدل‌های تماسی کارت تردد به دو صورت خواهد توانست ساعت ورود و خروج کارکنان را ثبت نماید. به بیان دیگر در این نوع از دستگاه‌های کنترل تردد پرسنل، با توجه به نحوه سیستم عملکردی دستگاه، 2 مدل رایج است.

انواع سیستم کنترل ساعت حضور پرسنل با کارت تماسی

  • خواندن بارکد روی کارت تردد

اولین روش استفاده از بارکد مندرج روی کارت است. بدین صورت که دستگاه حضور و غیاب کارتی بارکد ثبت شده روی کارت سازمانی هر شخص را خوانده و با تطبیق آن با بارکد اختصاصی پرسنل، ساعت ورود و خروج را در حافظه خود ذخیره می‌کند.

  • تشخیص میدان مغناطیسی

روش دیگر ثبت تردد پرسنل با استفاده از دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی، شناسایی میدان مغناطیسی روی کارت ورود و خروج کارکنان است. در این روش بر روی هر یک از کارت‌های تردد پرسنلی به جای بارکد، یک قطعه فلزی قرار گرفته است. با تماس این فلز با سنسورهای مخصوص تعبیه شده در دستگاه کنترل ساعت حضور کارتی تماسی، ساعت ورود و خروج هر یک از شاغلین سازمان ثبت می‌گردد.

انواع سیستم حضورغیاب کارتی تماسی

با توجه به نوع روش به کار گرفته در دستگاه جهت ثبت ساعات ورود و خروج پرسنل، دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی کاربرد گسترده ای خواهد داشت.

کاربرد سیستم کنترل تردد پرسنل کارتی تماسی

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که کاربرد دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی در سازمان‌ها بسیار گسترده است. به طور کلی دستگاه ساعت زنی کارتی تماسی پرسنل برای محل‌هایی که در آن‌ها پرسنل اغلب به صورت پاره وقت مشغول به فعالیت هستند یا تعداد شاغلین در مجموعه زیاد نیست و به بیان دیگر مجموعه‌های کم تردد؛ مناسب‌تر است. چرا که در این مراکز احتمال فرسوده شدن سریع کارت تردد، تمام شدن باطری دستگاه ساعت زنی یا از این‌ها مهم‌تر، خراب شدن سنسورهای تماس با کارت در دستگاه و نیاز به تعمیر سیستم حضور و غیاب پایین‌تر خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما مدیر یک باشگاه ورزشی باشید می‌توانید از این سیستم ارزان قیمت به عنوان دستگاه حضور و غیاب باشگاه خود استفاده کنید. زیرا این دستگاه با وجود قیمت مناسب خود، از دقت و کیفیت مطلوبی بهره می‌برد. همچنین تعداد افراد مشغول به کار در یک باشگاه ورزشی آنقدر زیاد نیست پس برای صرفه اقتصادی بیشتر می‌توان از این نوع سیستم‌های کنترل تردد پرسنل استفاده کرد. از دیگر کاربرد‌های این سیستم می‌توان به استفاده از آن در مدارس اشاره کرد. تعداد معلمان و کادر دفتری در یک مدرسه چقدر است؟ آیا مدارس در تمام ایام سال باز هستند؟ پاسخ این سوال‌ها نشان می‌دهد که استفاده از هیچ یک از انواع سیستم‌های کنترل تردد کارمندان به اندازه سیستم ثبت ورود و خروج پرسنل با کارت تماسی به عنوان دستگاه حضور و غیاب مدرسه مناسب نخواهد بود. با توجه به این نکات به نظر شما قیمت یک سیستم کنترل تردد کارتی تماسی پرسنل چقدر است؛ که این دستگاه اینقدر کاربرد داشته و طرفدار دارد؟

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

قیمت دستگاه ساعت زنی کارکنان کارتی تماسی

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی جزو سیستم‌های ساعت زنی ارزان قیمت به شمار می‌آید؛ چرا که فناوری به کار رفته در آن تا حدی قدیمی است. قیمت دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی نسبت به نوع کارتی بدون تماس نیز مقداری کمتر است. بنابراین اگر صاحب یک کارگاه کوچک هستید یا به تازگی یک استارت اپ با تعداد پرسنل کم تاسیس کرده‌اید؛ این دستگاه حضور و غیاب ارزان مناسب شماست. شما می‌توانید برای دستگاه حضور و غیاب استارت اپ تازه تاسیس خود از این سیستم قدیمی اما با کیفیت استفاده کنید. نکته حائز اهمیت این است که جهت خرید دستگاه ساعت زنی سازمان‌تان حتما از یک مرکز معتبر در این حوزه کمک بگیرید چراکه خرید دستگاه حضوروغیاب اصل و تشخیص آن گاهی دشوار می‌شود.

خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی

آیا شما هم جهت خرید دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی ترغیب شده‌اید؟ اگر پاسخ شما مثبت است باید بگوئیم که در نگاه اول انتخاب خوبی است. اما شاید بهتر باشد قبل از اقدام به خرید، با کارشناسان متخصص و با تجربه در این حوزه مشورت کنید تا خرید رضایت بخشی داشته باشید. افق تایم با ارائه انواع خدمات تولید دستگاه کنترل تردد پرسنل و عرضه انواع نرم افزار حضور و غیاب، آماده مشاوره دادن به شماست. پس همین حالا با شماره‌های مندرج در سایت افق تایم تماس حاصل کنید.

منبع: https://www.smartx-attendance.com/card-attendance-system.html

روش‌های ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل در سیستم حضور و غیاب کارتی تماسی کدام است؟

خواندن بارکد مندرج بر روی کارت تردد کارکنان، استفاده از میدان مغناطیسی

دستگاه حضور و غیاب کارتی تماسی برای چه مراکزی مناسب‌تر است؟

این دستگاه برای مجموعه‌های کم تردد با تعداد پرسنل کم مناسب‌تر خواهد بود.

http://ofv-co.ir/?post=12903

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *