دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست

یکی از روش‌های نوین احراز هویت نیروی انسانی در سازمان‌ها استفاده از دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست است. این نوع از دستگاه‌های بیومتریک تنها با اسکن خطوط کف دست و نحوه قرارگیری رگ‌ها، قادرند که ساعت ورود و خروج افراد را ثبت نمایند. از جمله مهم‌‌تر‌ین مزایای سیستم حضور غیاب با کف دست، می‌توان به دقت و سرعت بالا و همچنین رعایت مطلوب مسائل بهداشتی اشاره کرد. چرا که در برخی از مدل‌های این دستگاه به تماس مستقیم دست با اسکنر دستگاه نیاز نیست. قیمت سیستم کنترل تردد پرسنل با شناسایی کف دست با توجه به نوع مدل و قابلیت‌های آن متفاوت است. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که قبل از خرید سیستم حضور غیاب هوشمند برای سازمان خود حتما با کارشناسان متخصص این حوزه مشورت داشته باشید تا بتوانید دستگاه مناسب مجموعه خود را خریداری نمایید. اگر به دنبال بهترین مرکز خرید دستگاه ساعت زنی پرسنل هستید؛ لازم است به نحوه ارائه خدمات پس از فروش آن مرکز هم توجه کافی داشته باشید. افق تایم علاوه بر تولید محصولات با کیفیت جهت مدیریت حضور و غیاب کارکنان از جمله انواع دستگاه‌ها و نرم افزارهای حضور و غیاب، خدمات پشتیبانی مناسبی را نیز به شما ارائه می‌کند.

سیستم حضور و غیاب با اسکن خطوط کف دست

دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست چیست؟

از دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست چه می‌دانید؟ این دستگاه یکی از انواع دستگاه حضور و غیاب بیومتریک است. در دستگاه‌های بیومتریک احراز هویت افراد بر اساس ویژگی‌های منحصربفرد فردی صورت می‌گیرد. نحوه قرارگیری رگ‌ها و خطوط موجود در کف دست در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. بنابراین می‌توان از آن برای شناسایی افراد و ثبت ساعت حضور پرسنل استفاده کرد. در دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست، در ابتدای تعریف مشخصات پرسنل در سیستم، کف دست هر شخص اسکن می‌شود. در هر بار که فرد برای ثبت ساعت ورود و خروج به دستگاه مراجعه می‌کند؛ سیستم مجددا کف دست او را اسکن کرده و با نمونه ذخیره شده مقایسه می‌کند. اگر ویژگی‌های منحصربفرد کف دست با یکی از الگوهای ذخیره شده منطبق باشد؛ ساعت ورود و خروج فرد مورد نظر ثبت خواهد شد. در مورد نحوه عملکرد این دستگاه جهت کنترل تردد کارکنان به طور خلاصه باید گفت که در سیستم ثبت ساعت حضور پرسنل با شناسایی خطوط کف دست، با توجه به نوع و مدل دستگاه ممکن است فرد برای اسکن دست خود نیازی به قرار دادن دست خود روی اسکنر دستگاه نداشته باشد. به عبارت دیگر در برخی از مدل‌های این نوع از دستگاه‌های بیومتریک ثبت تردد کارکنان، هر یک از اشخاص تنها با نگه داشتن دست خود مقابل دوربین هوشمند دستگاه، امکان احراز هویت دارند؛ بدون اینکه دست آن‌ها با سنسورهای دستگاه تماس مستقیم داشته باشد. نحوه عملکرد جالب این دستگاه در کنترل ساعت حضور کارکنان سازمان باعث شد که این سیستم بسیار مورد توجه مجموعه‌های مختلف قرار گرفته و کاربرد گسترده‌ای داشته باشد.

مزایای سیستم حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست

یکی از مزیت‌های دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست امنیت بالای آن است. یعنی امکان تقلب در سیستم حضور و غیاب توسط خطوط کف دست بسیار پایین بوده و حتی می‌توان گفت که هک کردن دستگاه حضور و غیاب مبتنی بر این سیستم هوشمند تشخیص هویت سازمانی، تقریبا غیر ممکن است. همین عامل سبب شد که بسیاری از مراکز دولتی و غیر دولتی برای کنترل تردد پرسنل خود و مدیریت بهتر منابع انسانی برای استفاده از این نوع سیستم حضور و غیاب ترغیب شوند. از دیگر مواردی که به کاربرد زیاد این دستگاه‌ها در سازمان منجر شد می‌توان به سرعت و دقت بالا در تشخیص افراد اشاره کرد. این سیستم هوشمند حضور و غیاب تنها به چند لحظه کوتاه برای احراز هویت فرد احتیاج دارد. همچنین برای ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل و برقراری نظم حضور در سازمان، به هیچ وجه خود ایجاد بی نظمی‌ نخواهد کرد؛ برخی از سیستم‌های کنترل تردد کارکنان مانند دستگاه حضور و غیاب تشخیص صدا ممکن است کمی در محیط بی نظمی ایجاد کنند؛ چرا که هر فرد برای ثبت ساعت ورود و خروج لازم است صحبت کند تا دستگاه صوت او را شناسایی کند. اما سیستم کنترل ساعت ورود و خروج با تشخیص کف دست بدون هیچ صدایی و ایجاد اختلال در نظم سازمان شما، قادر است حضور و غیاب افراد شاغل در مجموعه را مدیریت کند. بنابراین اگر در سازمان خود به برقرار بودن سکوت و حذف صداهای اضافی احتیاج دارید؛ خرید دستگاه کنترل تردد پرسنل با شناسایی خطوط کف دست را در اولویت قرار دهید. به عنوان مثال دستگاه حضور و غیاب مراکز مشاوره لازم است به آرامش محیط کمک کرده و باعث بر هم زدن آرامش افراد نشود. پس اگر مدیر یک مرکز مشاوره هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم که از سیستم ساعت زنی با کف دست استفاده کنید. همچنین استفاده از مدل‌هایی از دستگاه حضور و غیاب با شناسایی خطوط کف دست به دلیل عدم لزوم تماس مستقیم با دستگاه به لحاظ بهداشتی ایمن و مطمئن است؛ پس برای مثال می‌توان از آن‌ها به عنوان دستگاه حضور و غیاب بیمارستان استفاده کرد.

دستگاه حضور و غیاب اسکن دست

با توجه به موارد ذکر شده، می‌توان مزایای دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست را در آیتم‌های زیر خلاصه کرد:

  • امنیت بالا و کاهش چشمگیر احتمال هک کردن دستگاه
  • ثبت ساعات ورود و خروج پرسنل با سرعت و دقت بالا
  • مناسب برای محیط‌های کاری که به حفظ آرامش نیاز دارند؛ مانند مراکز مشاوره
  • رعایت کامل مسائل بهداشتی به دلیل عدم نیاز به تماس مستقیم دست با دستگاه

مشخصا قیمت سیستم ساعت زنی تشخیص خطوط کف دست بر اساس قابلیت‌های موجود در آن متفاوت خواهد بود؛ اما چه پارامترهایی بر قیمت این نوع از دستگاه‌های حضور و غیاب اثرگذارند؟ قیمت این سیستم‌ها چقدر است؟

قیمت دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست

شاید بتوان گفت که مهم‌‌تر‌ین عامل موثر بر قیمت دستگاه ساعت زنی تشخیص خطوط کف دست، مدل و قابلیت‌های موجود در آن است. به عنوان مثال برخی از مدل‌های سیستم کنترل تردد بوسیله شناسایی خطوط کف دست علاوه بر استفاده از اسکن کف دست در ثبت ورود و خروج پرسنل از اثر انگشت هم استفاده می‌کنند؛ بنابراین این دستگاه‌ها یک نوع سیستم حضور و غیاب اثر انگشتیهم هستند. شما می‌توانید قیمت دستگاه کنترل ورود و خروج کارکنان توسط اسکن خطوط کف دست را در افق تایم مشاهده کنید. و پس از اطلاع از قیمت و مشخصات انواع سیستم حضور و غیاب می‌توانید نسبت به خرید اقدام نمایید.

سیستم کنترل حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست

خرید سیستم ثبت ساعت حضور کارکنان با تشخیص خطوط کف دست

مهم‌‌تر‌ین نکته‌‌ای که در خرید دستگاه کنترل تردد پرسنل بوسیله شناسایی خطوط کف دست باید به آن توجه کرد؛ مناسب بودن دستگاه انتخابی برای سازمان شما است. بنابراین توصیه می‌شود که حتما قبل از خرید از شرکت مورد نظر خود برای یک خرید خوب، مشاوره بگیرید. پس اگر قصد خرید سیستم حضور و غیاب جدیدی را دارید که از فناوری تشخیص خطوط کف دست استفاده می‌کند؛ لازم است پس از کسب اطلاعات در زمینه قیمت و مشخصات انواع مدل‌های دستگاه حضور و غیاب شناسایی خطوط کف دست، برای انتخاب بهترین مدلی که برای مجموعه شما مناسب است؛ از مشاوره تخصصی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های موجود در وبسایت افق تایم تماس حاصل فرمائید.

بهترین مرکز خرید سیستم حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست

اینکه شما دستگاه ساعت زنی مجموعه خود را از چه مرکزی خریداری می‌کنید؛ بسیار مهم است. برای انتخاب یک مرکز خرید سیستم حضور و غیاب باید به موارد مهمی‌ توجه کرد؛ تجربه و اعتبار شرکت ارائه دهنده خدمات مدیریت کنترل تردد پرسنل از مهم‌‌تر‌ین این موارد است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که با شما فقط یکبار از خدمات آن شرکت استفاده نخواهید کرد؛ ممکن است به هر دلیلی به تعمیر سیستم حضور و غیاب خود احتیاج پیدا کنید. پس مرکز خرید سیستم حضور و غیاب باید علاوه بر فروش، خدمات پشتیبانی خوب و کاملی را نیز ارائه کند. علاوه بر این اگر شرکت ارائه دهنده خدمات مدیریت ورود و خروج نیروی انسانی بتواند در کنار فروش دستگاه، نرم افزار حضور و غیاب نیز عرضه کند؛ نتیجه بدست آمده از تجربه کنترل ساعات حضور منابع انسانی برای شما مطلوب‌‌تر‌ خواهد بود.

دستگاه حضور و غیاب تشخیص خطوط کف دست چه مزایای مهمی دارد؟

سرعت و دقت بالا در ثبت ساعت ورود و خروج پرسنل، امنیت بالا و جلوگیری از دور زدن دستگاه.

قیمت سیستم کنترل تردد پرسنل با شناسایی خطوط کف دست بر چه اساسی تعیین می‌شود؟

نوع مدل و قابلیت‌های جانبی موجود در دستگاه در قیمت نهایی موثر است.

http://ofv-co.ir/?post=12871

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *